کد خبر: 3841905
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
گروه هنر ــ نمایشگاه هنرهای تجسمی «نفس المطمئنه» با محوریت قرآن (سوره فجر) و امام حسین(ع) فراخوان داد.

به گزارش ایکنا؛ کم‌توجهی به ارتباط قیام عاشورا و قرآن کریم طی سال‌های اخیر موجب شد سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با هدف عمل به رسالت خود در اشاعه فرهنگ قرآنی به برگزاری نمایشگاه عاشورایی با نام نفس المطمئنه اقدام کند.

بر همین اساس مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشجویان سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برای برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی نفس المطمئنه با محوریت قرآن( سوره فجر) و امام حسین(ع) فراخوان داد.

در این فراخوان از تمامی اساتید و هنرمندان دعوت شده برای ثبت‌نام و ارسال تصویر با کیفیت از اثر خود به پایگاه اطلاع‌رسانی www.isqa.ir مراجعه و در صورت داشتن هر گونه ابهامی، سؤالات خود را در گروه تلگرامی نمایشگاه به لینک https://t.me/joinchat/BQ_KMUxpDn1u716LV8dNRA مطرح کنند.

این نمایشگاه در بخش‌های خوشنویسی، نقاشی‌خط، نقاشی و عکاسی آماده دریافت آثار دانشجویان، اساتید و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است و آثار ارسالی باید با موضوع سوره فجر و قیام عاشورا، پیاده‌روی اربعین و قرآن در مراسم سوگواری تهیه شده باشد. علاقه‌مندان تا هفتم آبان‌ماه سال جاری فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این نمایشگاه ارسال کنند.

یادآور می‌شود به علت محدودیت فضا حداکثر اندازه هر ضلع اثر با قاب باید 150 سانتی‌متر و حجم تصویر ارسالی کمتر از یک مگابایت باشد. دبیرخانه جشنواره مجاز است از آثار ارسالی برای امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی خود استفاده کند. هرگونه آسیب‌دیدگی احتمالی در حمل و نقل و هزینه ایاب و ذهاب اثر به عهده هنرمند خواهد بود.

در صورت ارسال بیش از حد ظرفیت نمایشگاه، آثار به صورت گزینشی انتخاب می‌شود و اولویت با هنرمندانی است که موضوع اثر آنها سوره مبارکه فجر باشد و آثاری که با موضوع نمایشگاه مطابقت نداشته باشند حذف می‌شود.

هزینه شرکت در نمایشگاه رایگان بوده و به تمامی شرکت‌کنندگان گواهی شرکت در نمایشگاه اعطا می‌شود. کارگاه تدبر در قرآن ویژه هنرمندان نیز از بخش‌های دیگر این نمایشگاه خواهد بود. 

به گزارش ایکنا؛ هنرمندان در صورت نیاز می‌توانند با شماره‌های 02166970775 و 02166402882 (آقای بخشی‌زاده) تماس بگیرند.

نمایشگاه نفس‌المطمئنه با محور قرآن و عاشورا آماده دریافت آثار هنری

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: