کد خبر: 3842056
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
دانش اقباشاوی:
گروه هنر ــ کارگردان فیلم اپیزودیک «هیهات» گفت: ساخت این فیلم عاشورایی باعث افتخارم است و امیدوارم دوباره این توفیق نصیبم شود.

دانش اقباشاوی، کارگردان فیلم سینمایی «هیهات»، در گفت‌و‌گو با ایکنا اظهار کرد: بسیار خوشحالم که در ایام عاشورای حسینی فیلم سینمایی هیهات از شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شود. این کار ابراز ارادتی بود تا بتوانم گوشه‌ای از عشقم را به ابا‌عبدالله(ع) نشان دهم.

وی افزود: نکته‌ای دیگر که بابت آن بسیار مسرورم، اشتیاق مخاطبان به این اثر است و بار‌ها برای ساخت این فیلم از سوی مردم تقدیر شده‌ام. البته بابت این همه لطف شرمنده‌ام. برای همین امیدوارم باز هم بتوانم با فیلمی دیگر در حوزه عاشورا به لطف آن‌ها پاسخ دهم.

این کارگردان درباره سختی‌های پیش روی فیلم‌های عاشورایی گفت: فیلمسازی در حوزه عاشورا با هیچ اثر دیگری قابل قیاس نیست، چون در این حوزه نمی‌توان ضعیف عمل کرد، زیرا ممکن است خدشه‌ای به معنا وارد شود. همچنین مفهوم حتماً باید به شکلی تصویر شود که برای تماشاگر باورپذیر باشد تا بتواند با آن ارتباط برقرار کند. قطعاً امری که دور از ذهن باشد برای مخاطبان تعهد ایجاد نمی‌کند. 

وی تصریح کرد: در ساخت اثر عاشورایی باید حساسیت آن‌ها را نیز دریابیم، زیرا اندکی خطا سبب می‌شود تا اثر به حاشیه رانده شود و امکان دیده شدن آن از بین می‌رود. یکی دیگر از آسیب‌های این حوزه به بخش خصوصی بازمی‌گردد زیرا عموماً اقدام به تولید آثاری می‌کنند که رواج‌دهنده سبک زندگی سکولار است و عموماً به حوزه‌های دینی ورود نمی‌کنند و جای خالی بخش خصوصی در این زمینه احساس می‌شود. 

اقباشاوی در پایان با تأکید بر این‌که تأمین بودجه برای آثار عاشورایی به شدت دشوار است، اظهار کرد: تولید فیلم عاشورایی به لحاظ سخت‌افزار یکی از پرخرج‌ترین آثار سینماست، حتی اگر موضوع مربوط به صدر اسلام نباشد، زیرا فیلم عاشورایی نیازمند نمایش آیین‌ها یا لوکیشن‌های بزرگ است که به سختی امکان‌پذیر می‌شود. به همین جهت وقتی بخش خصوصی به این زمینه نمی‌پردازد و دولت هم سرمایه‌گذاری نمی‌کند، قطعاً تأمین سرمایه برای تولید این دست آثار دشوار است. 
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: