کد خبر: 3842203
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
گروه بین‌الملل ــ به گفته یک پزشک هندی در ایالت جامو و کشمیر تحت کنترل هند، به علت قطع خطوط تلفن و نبود خدمات اورژانسی، تعداد مرگ و میر بر اثر حملات قلبی در این منطقه طی دو ماه اخیر افزایش زیادی داشته است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از آناتولی، این پزشک که در یکی از بیمارستان‌های سرینگر، مرکز جامو و کشمیر مشغول به کار است، در گفت‌وگو با یک مجله هندی گفت: در ماه آگوست و سپتامبر (مرداد و شهریور) شاهد افزایش تعداد بیماران حملات قلبی در سرینگر بودیم؛ به طوری که هر روز 8 تا 10 مورد مراجعه می‌کنند که این امر بی‌سابقه است.

در این مجله همچنین به نقل از پزشکان کشمیری آمده است که به دلیل نبود امکانات ارتباطی و خدمات اورژانسی آنها نمی‌دانند که چه تعداد دیگری از افراد در خانه‌هایشان فوت می‌کنند، در حالی که «روهیت کنسال»، سخنگوی دولت هند، ادعا می‌کند که 80 هزار خط تلفن ثابت وصل شده‌ است که اکثر مردم کشمیر می‌گویند نمی‌توانند از خطوط ارتباطی استفاده کنند.

یادآور می‌شود هند در تاریخ 5 آگوست (14 مرداد) ماده 370 قانون اساسی این کشور را که اختیارات ویژه‌ای به جامو و کشمیر می‌بخشید، لغو و به دنبال آن قوانین منع عبور و مرور و قطع خطوط تلفن، اینترنت و... را اعلام کرد که سبب مشکلات فراوانی در این منطقه شده و به اعتراضات گسترده‌ دامن زده است.  

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: