کد خبر: 3842282
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
از سوی مؤسسه آموزش و پژوهش اسلامی؛
گروه اقتصاد ــ مؤسسه آموزش و پژوهش اسلامی در سال جاری میلادی اقدام به انتشار شش کتاب جدید در حوزه اقتصاد و تأمین مالی اسلامی کرده است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پورتال بانکداری اسلامی، این مؤسسه در سال جاری میلادی اقدام به انتشار شش کتاب جدید در حوزه اقتصاد و مالی اسلامی کرده که از این تعداد ۵ مورد با همکاری ناشران معتبر بین‌المللی همچون پالگریو مکمیلان و اشپرینگر بوده ‌است.

این مؤسسه که در جایگاه بازوی آموزش و تحقیقات بانک توسعه اسلامی می‌باشد عهده‌دار هدایت فرایند آموزش و پژوهش در حوزه صنعت خدمات مالی اسلامی است. از شش کتاب جدید منتشر شده این مؤسسه، چهار کتاب به همت پالگریو مکمیلان و یک کتاب با همکاری اشپرینگر به رشته تحریر درآمده ‌است. محتوای علمی این کتب خروجی سمینارهای تخصصی بین‌المللی در حوزه صنعت خدمات مالی اسلامی است. در این کتاب‌ها مسائل، دغدغه‌ها و چالش‌های روز مرتبط با حوزه اقتصاد و تامین مالی اسلامی ارائه و راهکارها و اقدامات سیاستی در راستای تقویت و توسعه اقتصادی – اجتماعی این صنعت توصیه شده ‌است.

کتاب منتشر شده با همکاری مؤسسه اشپرینگر، «اقتصاد پولی اسلامی و نهادها: نظریه و عمل» نام دارد و عناوین چهار کتاب منتشر شده با همکاری پالگریو مکمیلان به این شرح است:

1. احیای وقف در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی (جلد اول)

2. احیای وقف در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی (جلد دوم)

3. مالی اسلامی، تسهیم ریسک و ثبات اقتصاد کلان

4. توسعه اقتصادی و اجتماعی براساس شاخص مقاصد شریعت: نظریه و کاربرد

همچنین مؤسسه آموزش و پژوهش اسلامی (IRTI) یک نسخه کتاب با عنوان «خط‌مشی‌گذاری عمومی در چارچوب اسلامی: اصول و رهنمودهای تدوین خط‌مشی‌[8]» را نیز به تنهایی چاپ کرده است.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت گزارش کامل این خبر به این نشانی مراجعه کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: