کد خبر: 3842505
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
گروه هنر ــ مجموعه مستند «آقای وکیل» تولید خانه مستند، درباره مسلمانان ساکن ایتالیا که متهم به خرابکاری می‌شوند، آماده نمایش شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی خانه مستند، مستند «آقای وکیل» به کارگردانی طا‌ها فروتن و تهیه‌کنندگی مجید عزیزی در دو نسخه تلویزیونی و سینمایی آماده نمایش شد. تولید این مستند از سال ۱۳۹۶ آغاز شده بود و پس از پشت سر گذاشتن مراحل پژوهش و تولید، به تازگی آماده نمایش شده است.

طا‌ها فروتن با اشاره به اینکه «آقای وکیل» یک مجموعه ۳ قسمتی است، گفت: قسمت یک و دو این مستند آماده شده و یک نسخه طولانی‌تر سینمایی نیز دارد که همان قسمت سوم است.

کارگردان این مستند درباره موضوع فیلمش اظهار کرد: وکیلی ایتالیایی ساکن شهر رم موضوع ماست که در این فیلم در خصوص چهار پرونده او صحبت کردیم. پرونده‌های این وکیل به وکالت مسلمانان ساکن شهر رم ایتالیا باز می‌گردد که متهم به خرابکاری می‌شوند و او تلاش در اثبات بی‌گناهی این متهمان دارد و ماجرا‌ها را در فیلم تعریف می‌کند.
 
وی با ابراز تمایل نسبت به نمایش «آقای وکیل» در جشنواره فیلم حقیقت، با اشاره به زمان تولید این مستند افزود: من با این سوژه یکسال پیش آشنا شدم، اما کار تحقیقات ما سال ۹۶ شروع شد و آخر ۹۶ سفر رفتیم و سال گذشته هم درگیر ترجمه و تدوین کار بودیم و حدود دو سال کل فرآیند به طول انجامید.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: