کد خبر: 3842822
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ دومین مرحله آزمون هشتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان از امروز، 26 شهریورماه، در شورای عالی قرآن آغاز شد.

به گزارش ایکنا؛ دومین مرحله آزمون هشتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم، از سه‌شنبه، ۲۶ شهریورماه با حضور شرکت‌کنندگان و داوران در محل شورا آغاز شده است.

شورای عالی قرآن در روز نخست این مرحله، میزبان قاریان درجه سه است. آزمون در چهار بخش ترتیل، تحقیق، مصاحبه حفظ و تفسیر انجام می‌شود. شیوه برگزاری آزمون در بخش ترتیل، قرائت سه صفحه از قرآن به قید قرعه، در بخش تلاوت تحقیق، قرائت ۱۵ سطر به قید قرعه و در بخش حفظ، قرائت سه بخش مورد نظر داوران از قرآن است.

ارزیابی قاریان درجه سه و چهار تا پایان روز جمعه ۲۹ شهریور ادامه می‌یابد و قاریان درجه دو نیز روز پنجشنبه، ۲۸ شهریور، مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. همچنین ارزیابی قاریان درجه چهار در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۸ و ۲۹ شهریور انجام می‌شود. داوری بخش مصاحبه این مرحله بر عهده آقایان عباس امام‌جمعه، مصطفی زرنگار، کریم دولتی و علی فربین خواهد بود.

نتیجه نهایی این مرحله، پس از ارزیابی تلاوت‌های ضبط شده توسط داوران و کارشناسان، نیمه دوم مهرماه اعلام خواهد شد. قاریان و مدرسان حائز امتیاز لازم به مرحله نهایی این آزمون راه پیدا می‌کنند.

یادآور می‌شود، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۴ و ۵ مهرماه آزمون مدرسان برگزار خواهد شد. با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی انجام شده، در طی این چهار روز ۱۴۰ نفر از قاریان و ۳۵ نفر از مدرسان مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: