کد خبر: 3842988
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
گروه بین‌الملل ــ مرکز اطلاعات امنیت عراق نتایج مرحله پنجم عملیات ضد داعشی «اراده پیروزی» را اعلام کرد که کشته‌ شدن یک تروریست داعشی و کشف مقادیر زیادی مهمات و تجهیزات جنگی از دستاوردهای این عملیات بود.  
آماده // هلاکت یک تروریست داعشی در استان الانبار عراق
به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»، در بیانیه مرکز اطلاعات امنیت عراق آمده است: نیروهای امنیتی عراق با پشتیبانی نیروی هوایی در مرحله پنجم عملیات اراده پیروزی که در بیابان استان «الانبار» واقع در غرب عراق و از جنوب مسیر بین‌المللی دو استان کربلا و نجف تا مرزهای عراق و عربستان انجام شد، توانستند به نتایج خوبی دست یابند.
 
از جمله نتایج این عملیات، تخریب یک تونل و 3 مخفیگاه داعشی و مقادیر زیادی مهمات از جمله یک خمپاره‌انداز، 20 گلوله خمپاره، دو صفحه خمپاره 82 میلی‌متری و 16 موشک  آماده پرتاب BMB و... بود.
 
همچنین مرکز اطلاعات امنیت عراق از هلاکت یک تروریست و انفجار 6 بمب در جنوب رود فرات و وادی حوران واقع در استان الانبار خبر داد.
 
یادآور می‌شود، مرحله پنجم عملیات اراده پیروزی صبح دوشنبه، 25 شهریورماه، با حضور یگان‌های مشترک حشدالشعبی، ارتش و پلیس عراق و با حمایت جنگنده‌های ارتش و یگان هوایی عراق آغاز شد که شامل پاکسازی مناطق شمالی استان کربلا و جنوب استان الانبار از هسته‌های پنهان داعش بود. هدف از این عملیات بازرسی دشت‌ها، روستاها و جاده‌های موجود در منطقه و پاکسازی آنها از تروریست‌های داعش است.
 
مرحله چهارم عملیات اراده پیروزی در بیابان استان الانبار واقع در غرب عراق دوم شهریور جاری آغاز شد و هدف از آن بازرسی و پاکسازی کامل بیابان و مناطق مشخصی در استان الانبار از وجود تروریست‌های داعش بود.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: