کد خبر: 3843093
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
طی حکمی از سوی هاشمی صورت گرفت:
گروه جامعه ــ ‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حکمی علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران را به عنوان رئیس «کمیته ویژه بررسی موضوع تابلو‌های مزین به نام شهدا» منصوب کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، در پی انتشار اخباری مبنی بر حذف واژه شهید از تابلو‌های معابر، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حکمی علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران را به عنوان رئیس «کمیته ویژه بررسی موضوع تابلو‌های مزین به نام شهدا» منصوب کرد و به وی مأموریت داد تا ابعاد مختلف موضوع خبر حذف واژه شهید از تابلو‌های معابر را بررسی و گزارش آن را ارائه کند.
 
در حکم رئیس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به سخنگوی شورا آمده است:

درج و درخشش نام شهدا بر تارک اماکن و معابر نه فقط معرفی مکان و جغرافیای شهری بلکه بیانگر عمق ارزش‌ها و اشاره به سوابق درخشان ملت در ایثارگری و نیز ارج نهادن به ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

متأسفانه مدتی است اخباری مبنی بر حذف واژه مقدس «شهید» از معابر شهر تهران در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار است. مردم حق دارند اطلاعات دقیقی درباره‌ ابعاد مختلف موضوع و صحت و سقم اخبار منتشر شده دریافت کنند.

بر این اساس و بنا به پیشنهاد رئیس محترم کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران به جنابعالی که از خانواده معظم شهدا هستید، مأموریت می‌دهم تا ریاست «کمیته ویژه بررسی موضوع تابلو‌های مزین به نام شهدا» با عضویت جمعی از اعضای محترم شورا به انتخاب کمیسیون نظارت و حقوقی را بر عهده گرفته و ظرف مدت حداکثر یک ماه، گزارش آن را ارائه کنید.

کمیسیون‌های تخصصی و دبیرخانه شورای اسلامی شهر تهران و مدیران ستادی، سازمان‌های تابعه و مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران موظفند با این کمیته نهایت همکاری و همراهی را به عمل آورده و هرگونه اطلاعات مورد نیاز را فراهم کنند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: