کد خبر: 3843346
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
گروه بین‌الملل ــ روسیه و چین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد را که خواستار توقف عملیا‌ت‌های نظامی علیه گروه‌های مسلح و تروریستی در شمال سوریه بود، وتو کردند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از شبکه خبری «العالم»، روسیه و چین دو عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل دیروز، 28 شهریور (19 سپتامبر) قطعنامه ضد سوری این شورا را که خواهان حمایت از گروه‌های تروریستی و مسلح در استان ادلب سوریه بود، رد کردند.

پیش‌نویش این قطعنامه را آلمان، کویت و بلژیک به شورای امنیت ارائه کرده بودند و خواستار بررسی اوضاع این استان سوری شده بودند. سه کشور مذکور در این پیش‌نویس از شورای امنیت خواسته بودند که عملیات‌های نظامی در استان ادلب با هدف ادعایی حمایت از شهروندان غیرنظامی سریعاً متوقف شود.

«واسیلی نبنزیا»، نماینده دائم روسیه در این شورا درباره این پیش‌نویس گفت: هدف این پیش‌نویس این بود که روسیه را به عنوان مسئول کشته شدن افراد غیرنظامی در ادلب معرفی کند و تروریست‌ها را از شکست نهایی نجات دهد.

12 کشور عضو شورای امنیت به این پیش‌نویس قطعنامه رأی مثبت داده بودند که با وتوی مسکو و پکن رد شد.

نماینده روسیه در شورای امنیت در جلسه دیشب این شورا گفت که تروریست‌ها در استان ادلب به نقض توافق آتش‌بس ادامه می‌دهند و به مناطق محتلف در این استان و پایگاه هوایی «حُمیمیم» که محل استقرار نیروهای روسی است، حملاتی را انجام می‌دهند.

نبنزیا با بیان اینکه پیش‌نویس طرح ارائه شده به شورای امنیت مسئله مقابله با تروریسم را نادیده می‌گیرد، تأکید کرد که کشورش هرگز از چنین قطعنامه‌هایی حمایت نخواهد کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: