کد خبر: 3843386
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
گروه بین‌الملل – سفر دو مسافر مسلمان خطوط هواپیمایی آمریکن ایرلاینز (American Airlines) به خاطر«احساس عدم راحتی» خدمه پرواز لغو شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از بیزینس اینسایدر، این دو مسلمان آمریکایی که قبلا همدیگر را می‌شناختند اما جداگانه سفر می‌کردند گفتند در حال سوار شدن به هواپیما برای هم دست تکان دادند که این امر باعث شد خدمه هواپیما به آنها مشکوک شوند.

پرواز آنها لغو شد و پلیس این دو مسلمان را تحت بازجویی و بازرسی قرار داد.
 
این دو مسافر اعلام کردند پلیس با آنها رفتار خشونت‌آمیز داشته چون خدمه پرواز از اینکه آنها به نشانه سلام به یکدیگر دست تکان دادند احساس ناراحتی کرده بودند..

این دو مسافر به نام‌های «عبدالرئوف الخوالده» سخنران انگیزشی و «عصام عبدالله» مدیر یک شرکت، قصد داشتند از شهر بیرمنگام در آلاباما به دالاس فورت ورث در ایالت تگزاس بروند. الخوالده می‌گوید پس از مدتی تاخیر، اعلام شد پرواز لغو شده است؛ آنها از هواپیما به بیرون برده شده و پلیس از آنها سوالاتی پرسید و به بازرسی وسایل آنها پرداخت.

این دو مسلمان اعلام کردند شکایتی را علیه اداره حمل و نقل آمریکا تنظیم کرده‌اند و خواستار افزایش آگاهی خدمه پرواز درباره تفاوت‌های قومی و نژادی افراد شدند.
 
اخیرا چند مورد از رفتارهای تبعیض‌آمیز در جریان سفرهای هوایی در امریکا اعلام شده است. دو ماه پیش یک پزشک آفریقایی‌تبار آمریکایی به خاطر اینکه ظاهر او نامناسب اعلام شد، مجبور شد سفر خود را لغو کند. همچنین در آوریل 2018 یک مسافر  خطوط هوایی امریکا اعلام کرد پلیس او را چاق و سیاهپوست خوانده است.

در سال 2017 «انجمن ملی پیشرفت رنگین‌پوستان» آمریکا هشدار مسافرتی برای مسافران آفریقایی‌تبار آمریکایی که با خطوط هوایی آمریکا مسافرت می‌کردند صادر کرد که سال بعد این هشدار لغو شد.
 
انتهای پیام
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: