کد خبر: 3843434
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
گروه بین‌الملل – دبیرکل حزب الله لبنان بر تداوم مقابله مقاومت با نقض حریم هوایی لبنان از سوی رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

تأکید سید حسن نصرالله بر مقابله با نقض حریم هوایی لبنان از سوی اسرائیل

به گزارش ایکنا به نقل از المنار، سید حسن نصرالله امروز جمعه در سخنانی در مراسم بزرگداشت علامه شیخ حسین کورانی، گفت: ما بر حق خود برای مقابله با پهپادهای متجاوز اسرائیلی و تعهد خود بر حفظ بازدارندگی کنونی تأکید داریم.

وی افزود: سرنگونی پهپاد متجاوز اسرائیلی که اخیراً روی داد باعث کاهش نقض حاکمیت و حریم هوایی لبنان از سوی رژیم صهیونیستی شده است.

نصرالله افزود: ادامه مقابله با پهپادهای اسرائیلی حق ماست.

رهبر حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد علامه کورانی، برای وی علو درجات را از درگاه خدا مسئلت کرد و درگذشت او را به خانواده‌، دوستان و همراهانش و علما و روحانیون تسلیت  گفت.

وی علامه کورانی را عالمی مجاهد و باتقوا و مخلص توصیف کرد که از نوجوانی با او آشنایی داشته است.

نصرالله گفت: علامه کورانی ‌از بنیانگذاران حزب الله بود که تلاش زیادی برای رشد و موفقیت این جنبش انجام داد و از هیچ خدمتی به اسلام و مسلمین و مقاومت اسلامی فروگذار نکرد.

وی در ادامه سخنان خود به انتخابات اخیر در اسرائیل اشاره کرد و نتایج آن را نشان دهنده بحران رهبری و عدم اطمینان سیاسی در رژیم صهیونیستی دانست.

انتخابات اسرائیل روز سه شنبه برگزار شد و بر اساس آخرین نتایج آن که روز جمعه منتشر شد، هیچ یک از احزاب، از جمله حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو اکثریت لازم برای تشکیل دولت را به دست نیاورده اند که پیش بینی این موضوع به بحرانی سیاسی در اسرائیل منجر شود.   

رهبر حزب الله همچنین با اشاره به وقایع اخیر در منطقه به سران آل سعود هشدار داد به جای تقابل با ایران، با این کشور به توافق برسند و درغیر این صورت با از دست دادن ثروت خود و ویرانی مواجه خواهند شد.

نصرالله با تحسین حمله پهپادی یمنی ها به تأسیسات نفتی عربستان، خطاب به حاکمان ریاض گفت: این همه تسلیحات گران قیمت آمریکایی نمی توانند شما را دربرابر حملات پهپادی محافظت کنند.

وی به عربستان و امارات هشدار داد به جای این که همچنان ثروت خود را برای خرید سلاح های آمریکایی صرف کنند، به جنگ علیه یمن پایان دهند. 

نصرالله با انتقاد از کسانی که حمله به تأسیسات نفتی عربستان را محکوم کردند، گفت: این در حالی است که پنج سال جنایت و کشتار مردان، زنان و کودکان یمن توسط ائتلاف سعودی واکنش جدی کسی را درپی نداشت. متأسفانه این مسئله نشان می دهد که برای بسیاری از نیروهای سیاسی در جهان، ارزش نفت از خون انسان ها بیشتر است.

روز شنبه این هفته، ارتش و گروه انصارالله یمن با چندین فروند پهپاد، پالایشگاه‌ها و تأسیسات شرکت نفتی آرامکو را هدف قرار دادند که این حملات باعث مختل شدن نیمی از صادرات نفت عربستان شد.  

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: