کد خبر: 3843538
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
گروه بین‌الملل ــ یک هنرمند هندی با هدف معرفی جنبه‌های هنری قرآن کریم طولانی‌ترین نسخه دست‌نویس قرآن در جهان را خوشنویسی می‌کند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از تایمز آو ایندیا، این هنرمند هندی که «ام دیلیف» نام دارد، می‌گوید قصد دارد با انجام این پروژه، جنبه‌های هنری قرآن را به معرض نمایش بگذارد و بعد انسانی آیات قرآن را که کمتر به آن توجه شده برجسته کند.

دیلیف می‌گوید: یک تصور اشتباه وجود دارد که قرآن تنها متعلق به یک جامعه است، در حالی که اگر با دقت آن را بخوانید می‌بینید که درباره اهمیت اتحاد بین انسان‌ها سخن می‌گوید.

روز گذشته بخشی از این قرآن که هنوز در حال نگارش است در مدرسه «بهگوت گیتا» در شهر مکام واقع در ایالت کرالای هند به نمایش درآمد. تا کنون 300 متر از این قرآن کریم کتابت شده و انتظار می‌رود طول نسخه تکمیل شده آن به 1000 متر برسد.

وی برای نگارش این 300 صفحه، روزانه 10 ساعت در مدت 7 ماه زمان صرف کرده و امیدوار است در مدت 3 سال این کار را به اتمام برساند.

دیلیف ترویج خوشنویسی را یکی دیگر از اهداف خود در نگارش این قرآن دانسته و می‌گوید: خوشنویسی هنری است که از قرآن گرفته شده ولی کمتر به آن توجه شده است، بنابر این می‌خواهم زیبایی این هنر را بیشتر برای مردم نمایان کنم.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: