کد خبر: 3844002
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
خبرگزاری «نیوز ورد» امارات روز یکشنبه، 31 شهریورماه، از مدینه گزارش داد که مقامات سعودی، «زین العابدین بن‌علی» رئیس جمهور مخلوع تونس را در «قبرستان بقیع» به خاک سپردند.  

به گزارش ایکنا؛ به نقل از ایرنا، بن‌علی که پس از انقلاب مردم تونس به عربستان فرار کرده بود و در جده به سر می برد، پنجشنبه گذشته در سن 83 سالگی در بیمارستانی در این شهر جان باخت، اما مقامات عربستان دیروز بعد از نماز عصر جسد او را در قبرستان بقیع در مجاورت مسجد النبی (ص) دفن کردند.
 
این گزارش حاکی است که جسد دیکتاتور تونس در حالی توسط تعدادی معدود از افراد خاص به بقیع منتقل شد که کفن او برخلاف عرف که همیشه سفید رنگ است، به رنگ سبز بود.
 
اگرچه پیشتر خبر مراسم خاکسپاری بن‌علی به وسیله یکی از دامادهای او در اینستاگرام اعلام عمومی شده بود، اما هیچ رسانه ای آن را تایید نکرده بود تا اینکه خبرگزاری فرانسه و برخی رسانه‌های عربی از جمله «العربیه» عربستان و رسانه‌های اماراتی و نیز روزنامه صهیونیستی «تایمز آو اسرائیل» سرانجام عصر دیروز آن‌ را تأیید و به طور محدود اطلاع رسانی کردند.
 
زین العابدین بن‌علی در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۱ به دنبال اعتراضات خیابانی از تونس به عربستان گریخت و سال‌ها بدون هیچ خبر و یا موضع‌گیری خاصی به حیات خود ادامه داد.
 
جسد زین‌العابدین بن‌علی در قبرستان بقیع دفن شد (عمومی) 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: