کد خبر: 3844091
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
رئیس شورای قانون‌گذاری کشمیر؛
گروه بین‌الملل ــ شاه غلام قدیر، رئیس شورای قانون‌گذاری کشمیر در انتقاد از سیاست‌های دولت هند علیه ساکنان کشمیر گفت: دولت هند سیاست‌های اسرائیل را دنبال می‌کند.

به گزارش ایکنا  به نقل از خبرگزاری معا؛  شاه غلام قدیر، رئیس شورای قانون‌گذاری کشمیر امروز، یکشنبه، 31 شهریورماه تأکید کرد: دولت هند در برخورد با ساکنان کشمیر از همان سیاستی تبعیت می‌کند که اسرائیل عیله مردم فلسطین به کار می‌گیرد.

وی افزود: مقامات هندی وسایل ارتباطی مردم کشمیر از جمله اینترنت و خطوط تلفن را قطع کرده‌اند و نیروهای هندی نیز پاکستانیان را در خط مرزی هدف قرار می‌دهند.

رئیس شورای قانون‌گذاری کشمیر تأکید کرد: هر روز تعدادی از ساکنان کشمیر از سوی نیروهای هندی کشته یا مجروح می‌شوند.

وی افزود: نیروهای هندی، بیش از 4 هزار نفر را از ابتدای اعلام منع آمد و شد تاکنون در کشمیر بازداشت کرده‌اند.

شاه غلام قدیر با تأکید مجدد بر اینکه هند پیرو سیاست‌های اسرائیل است، گفت: دولت هند کودکان را هم بازداشت می‌کند و نیروهای هندی شبانه به خانه مردم کشمیر یورش می‌برند و اقدام به ضرب و شتم جوانان می‌کنند و هدف آنها تحریک جوانان به اقدامات تروریستی است.

یادآور می‌شود، دولت هند ۱۴ مرداد سال جاری ماده ۳۷۰ قانون اساسی را که به منطقه جامو و کشمیر وضعیتی ویژه ارائه می‌کرد و براساس آن این منطقه خودمختار بود، لغو کرد که پس از این تصمیم، تنش‌ها میان دهلی نو و اسلام آباد بر سر کشمیر تشدید شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: