کد خبر: 3847894
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷
گروه جامعه ــ مدیرعامل مؤسسه بین‌المللی دیدبان عدالت از تهیه هدیه‌های دست‌ساز داوطلبان این مؤسسه برای کودکان خادم اربعین خبر داد و گفت: طرح تجلیل از خادمان کودک اربعین از سوی داوطلبان این مؤسسه در اربعین اجرا می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ مؤسسه بین‌المللی دیدبان عدالت از سال 91 از سوی تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه تهرا،ن که در این دانشگاه در حوزه‌های پژوهشی، علمی و تشکل‌های دانشجویی فعالیت داشتند، تأسیس شد. این مؤسسه طی سال‌های اخیر اقدامات ارزشمندی را در حوزه‌های مختلف آموزش کودکان کار و کمک به اقشار محروم جامعه انجام داده است.

راه‌اندازی مدارس آسیب‌دیده در سیل اوایل سال جاری، تجهیز مدارس و آموزش کودکانی که به دلیل وقوع سیل مدتی از مدرسه محروم بودند از جمله اقداماتی است که داوطلبان و خیران این مؤسسه در سال جاری انجام داده‌اند.

داوطلبان این مؤسسه در جدیدترین اقدام خود طرحی را با عنوان تجلیل از خادمان کودک مراسم اربعین مطرح و در حال تهیه هدیه برای کودکانی هستند که در مراسم اربعین به زائران خدمت می‌کنند.  

علی‌اکبر آسا، مدیرعامل مؤسسه بین‌المللی دیدبان عدالت، در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به فعالیت‌های این مؤسسه گفت: زمینه فعالیت مؤسسه دیدبان عدالت در مباحث اجتماعی است و تاکنون دو مقام مشورتی در سازمان ملل کسب کرده‌ایم که یکی از کمیته اینستال (دفاع از مردم فلسطین) و دومی از شورای اقتصادی اجتماعی سازمان ملل است.

وی افزود: در منطقه 12 تهران (دروازه غار) به کودکان کار خدمات مشاوره و روانشناسی ارائه می‌دهیم. در هفت مدرسه و مرکز آموزشی، که از طرف شهرداری ساماندهی شده‌اند، نیز خدمات رایگان آموزشی ارائه می‌شود. در روستاهای محروم هم خدمات آموزشی، مهارت‌آموزی، روانشناسی، مشاوره و آموزش بهداشت انجام می‌شود و تا حدودی نیز در حوزه درمان، تجهیز مدارس و تکمیل کتابخانه‌ها ورود کرده‌ایم.  

 

مؤسسه بین‌المللی دیدبان عدالت از کودکان خادم اربعین تجلیل می‌کند

آسا با اشاره به اینکه از سال گذشته مسئله حضور در مراسم اربعین مطرح بود، گفت: زیاد بودن فعالیت‌ها و نبود یک ایده خوب باعث شد که سال گذشته اقدامی در خصوص اربعین انجام ندهیم اما امسال بعد از اینکه داوطلبان مؤسسه از مناطق سیل‌زده کشور بازگشتند در ادامه تلاش‌هایی که برای مناطق سیل‌زده انجام می‌دادند علاقه‌مندی خود را برای انجام یک فعالیت به مناسبت اربعین مطرح کردند که با صحبت‌های انجام شده به این ایده رسیدیم که با اهدای هدیه‌های کوچک دست‌ساز داوطلبان از خادمان کودک مراسم اربعین تجلیل به عمل آوریم.

مؤسسه بین‌المللی دیدبان عدالت از کودکان خادم اربعین تجلیل می‌کند

وی اضافه کرد: لوازم مورد نیاز از محل کمک‌ها و نذورات مردمی خریداری و از سوی داوطلبان ساخته شد‌ه‌اند و خود داوطلبان هم با حضور در مراسم اربعین این هدایا را به کودکان اهدا می‌کنند.

آسا در پایان گفت: اربعین اقیانوسی است که هر کسی برای آن کاری انجام دهد در حد یک قطره است و فقط نفس جریان اربعین است که موجب می‌شود همه تلاش کنند نقشی حتی کوچک در آن داشته باشند و از این اقیانوس بهره ببرند. در اصل ما به اربعین کمک نمی‌کنیم بلکه تلاش داریم از این جریان برای خودمان کمک بگیریم.

مؤسسه بین‌المللی دیدبان عدالت از کودکان خادم اربعین تجلیل می‌کند

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: