کد خبر: 3848483
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
کانون خبرنگاران نبأ ــ موکب امام رضا(ع) اوقاف خراسان رضوی طی ایام اربعین حسینی با تدارک وعده‌های غذا و نیز میان‌وعده برای بیش از ۱۰ هزار نفر در روز و نیز ارائه خدمات اسکان، حمام، لباسشویی، پذیرایی و درمان آماده استقبال از زائران اباعبدالله الحسین(ع) است.

مسعود صباغیان، معاون مدیریت منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف خراسان رضوی، در این باره به کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ گفت: امسال در هفتمین سال پیاپی حدود ۱۱ دستگاه تریلر و کامیون برای اربعین اعزام می‌شوند که امکانات پشتیبانی موکب امام رضا(ع) با ظرفیت دو هزار نفر اسکان و پذیرایی را در کربلا فراهم می‌کند.

وی افزود: موکب امام رضا(ع) به مدت ۷ روز از ۲۲ تا ۲۹ مهر ماه یعنی تا یک روز بعد از اربعین در خیابان میثم تمار در کربلا مستقر و به صورت ۲۴ ساعته از زائران اربعین پذیرایی می‌کند. همچنین نانوایی سیار روزانه حدود ۲۵ هزار قرص نان برای موکب امام رضا(ع) و هم برای موکب‌های دیگر پخت خواهد کرد و در هفت روزی که موکب مستقر است سه نوع غذا پخت می‌شود.

صباغیان گفت: در مجموع بیش ۱۰ هزار نفر در روز در این موکب پذیرایی خواهند شد و برای میان وعده نیز حدود ۱۰ هزار نفر در این یک هفته پیش‌بینی شده است. همچنین خدمات اسکان، حمام، لباسشویی، پذیرایی و درمان در این موکب به زائران ارائه خواهد شد.

وی افزود: اصل کار اوقاف، فرهنگی است لذا در این موکب اقامه نماز جماعت و مراسم مذهبی نیز برگزار می‌شود. برخی از اقلام ارسالی برای اربعین هزینه‌های ثابت هستند که حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان و هزینه‌های جاری شامل مواد غذایی و آب معادل ۴۰۰ میلیون تومان است؛ این مبلغ مربوط به بودجه اداره اوقاف نیست بلکه اداره اوقاف به عنوان موکب امام رضا(ع) و بقاع متبرکه با فراخوانی که انجام داده مبالغی از افراد متولی موقوفات و خیرین جمع‌آوری و اکنون هزینه کرده است.

خدمت‎رسانی موکب امام رضا(ع) به ۱۰ هزار زائر در روز

اعظم دوست‌حصار

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: