کد خبر: 3848616
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
گروه جامعه ــ معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از ثبت‌نام بیش از دو میلیون و 742 هزار نفر در سامانه سماح برای حضور در مراسم اربعین خبر داد و گفت: تردد در مرزها به صورت روان در حال انجام است.

مرز مهران شلوغ اما تردد روان است/ رکورد زائران ایرانی اربعین شکست

حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی، معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، که در حال بازدید از مرزهای خروجی کشور است، در گفت‌وگو با ایکنا؛ در خصوص آخرین شرایط عبور زائران ایرانی از مرزهای چهارگانه کشور گفت: مشکل خاصی در مرزها وجود ندارد و زائران در حال ورود به خاک عراق هستند. فقط مرز مهران شلوغ است که در این مرز نیز زائران به صورت روان از مرز خارج می‌شوند اما در سایر مرزها ازدحام وجود ندارد.

وی ادامه داد: مشکلی که برای خروج زائران پاکستانی از مرزها به وجود آمده بود رفع شده است و زائران خارجی نیز در حال عزیمت به کربلا هستند.  

حجت‌الاسلام رحمانی آخرین آمار ثبت‌نام زائران ایرانی در سامانه سماح را دو میلیون و 742 هزار نفر اعلام کرد.

همچنین، بیشترین زائری که تاکنون از ایران برای زیارت اربعین به عتبات عالیات مشرف شده‌، دو میلیون و 500 هزار نفر در سال 96 بود و با توجه به اینکه هنوز 10 روز تا اربعین فرصت باقی است و قدر مسلم تعداد زیادی از مردم در این مدت در سامانه سماح ثبت‌نام خواهند کرد، می‌توان گفت از زمان برگزاری مراسم اربعین تاکنون، امسال بیشترین زائر ایرانی در این مراسم باشکوه شرکت می‌کنند. 

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: