کد خبر: 3849162
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
گروه بین‌الملل ــ حزب «جمعیت علمای اسلام» پاکستان، در نظر دارد در اعتراض به شکست دولت این کشور در مقابله با چالش‌های داخلی و خارجی، تظاهرات گسترده‌ای در شهرهای مختلف پاکستان برگزار کند.

تصمیم بزرگترین حزب دینی پاکستان برای برپایی تظاهرات ضددولتی

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری العربی الجدید، حزب «جمعیت علمای اسلام» پاکستان به‌ عنوان بزرگترین حزب دینی این کشور، تصمیم دارد در اعتراض به سیاست‌های عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان و با هدف وادار کردن وی به استعفا، تظاهرات گسترده‌ای برگزار کند.

این تظاهرات گسترده قرار بود 5 آبان‌ماه سال جاری برگزار شود، اما زمان آن به 9 آبان‌ موکول شده و از شهرهای مختلف این کشور به سمت اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان برگزار خواهد شد.

به نطر می‌رسد، تلاش دولت پاکستان برای متقاعد کردن مولوی فضل الرحمن، رئیس حزب جمعیت علمای اسلام این کشور، برای صرف‌نظر از این تصمیم، نتیجه‌ای نداشته و وی همچنان بر برپایی اعتراضات تأکید دارد.

این تظاهرات با هماهنگی و مشورت برخی احزاب پاکستانی و با هدف به تعطیلی کشاندن پایتخت و استعفای عمران خان انجام می‌شود.

فضل الرحمن گفت: اگر فرصت بیشتری به دولت فعلی بدهیم، کشور را به سمت پرتگاه جدیدی خواهد کشید، بنابراین تصمیم گرفتیم با راهپیمایی و تحصن برای آینده کشور عمل کنیم.

وی با تأکید بر این که ما به هیچ کس اجازه نخواهیم داد که کشورمان را به پرتگاه بکشد، افزود: همه فعالیت‌های اعتراضی در چارچوب قانون و بر پایه امنیت و استقرار و ثبات خواهد بود و هدف عزل نخست‌وزیر و وادار کردن وی به برپایی انتخابات زودهنگام است.

یادآور می‌شود، مولوی فضل الرحمن، رئیس حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان که در انتخابات سال گذشته به سختی شکست خورد اینک در تلاش است با برگزاری اعتراضات خیابانی دولت عمران خان را ساقط کند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: