کد خبر: 3850897
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
وزیر کشور:
گروه جامعه ــ وزیر کشور با اشاره به اینکه 60 درصد زائران با خودروی شخصی به مرزها رفته اند، به زائرانی که از مراسم اربعین بازگشته‌اند توصیه کرد پس از استراحت در مرزها به رانندگی اقدام کنند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وزیر کشور که همزمان با روز اربعین در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای حضور یافت، در نشست قرارگاه مرکزی حمل و نقل اربعین ضمن قدردانی از وزارت راه و شهرسازی گفت: امسال این وزارتخانه با تلفیق تکنولوژی، علم، مدیریت و برنامه‌ریزی با انگیزه و علاقه و ایمان شرایط بسیار خوبی برای حمل و نقل زائران ایجاد کرد.

رحمانی فضلی ادامه داد: پیش از این نگران بودیم که با توجه به پیش بینی‌ها و احتساب همه زائران که بیش از سه میلیون نفر بود، هم در رفت و هم برگشت زائران با مشکلاتی مواجه شویم.

وزیر کشور با توصیف تشویق مردم برای عزیمت به مرزها با خودروهای سواری شخصی به عنوان یک تدبیر خوب، گفت: این امر موجب شد امسال حدود بیش از ۶۰ درصد زائران اربعین با خودروهای شخصی، خود را به مرزها برسانند و با اینکه ترافیک بیشتری را در جاده‌ها شاهد بودیم اما تصادفات و حوادث نسبت به سال گذشته کمتر بود و از طرف دیگر میزان قابل توجهی از فشار وارده بر حمل و نقل عمومی کاسته شد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت زائران نیز به خوبی انجام شد، افزود: در این مسیر رسانه ها به خصوص رسانه ملی بسیار کمک کردند و رسانه ملی که وظیفه تهییج و تبلیغ مردم برای حضور پرشور در این مراسم را داشت، زائران را در جهت مدیریت و هماهنگی سفر نیز آماده کرد. همچنین توزیع سفر در زمان مناسب و بازه زمانی افزون تر، نگرانی‌ها را در خصوص ازدحام جمعیت و مشکلات رفت و برگشت کاهش داد.

وزیر کشور تأکید کرد: باید این رویکرد، طی دو سه روز آینده نیز پیگیری شود تا تمامی زائران با صحت و سلامت و به موقع به خانه‌هایشان بازگردند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: پلیس، راهداری و سایر بخش‌های کشور، برای پیشگیری از تصادفات و با توجه به اینکه، زائرین در بازگشت، خسته هستند و مسیر طولانی را راهپیمایی کرده‌اند، اطلاع‌رسانی کنند تا مردم از مرزها به سرعت حرکت نکنند و چندساعتی در مرز استراحت کنند و سپس رانندگی را آغاز کنند تا حادثه‌ای پیش نیاید و در مسیر بازگشت نیز همانند رفت شاهد صحت و سلامت تمامی زائران باشیم.

وی در پایان از مدیریت جهادی وزیر راه و شهرسازی و تیم وزارت راه و سازمان راهداری در نقش آفرینی در عرصه مدیریت هرچه بهتر اربعین قدردانی کرد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: