کد خبر: 3851172
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
گروه بین‌الملل ــ هفتاد و ششمین سمینار انجمن اعجاز علمی قرآن و سنت نبوی اردن با عنوان «اعجاز علمی در طب نبوی» در این انجمن برگزار شد.  

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «الرأی»، «مشهور قطیشات»، استاد احادیث نبوی دانشگاه «مؤته» اردن، در این سمینار به چهار نمونه از احادیث پیامبر اسلام (ص) درباره طب و پزشکی اشاره کرد و گفت: نخستین مورد در طب نبوی موضوع «میانه‌روی در خوردن و آشامیدن» است که طبق احادیث پیامبر(ص)، پایه و اساس جلوگیری از بیماری‌ها است و به عکس، زیاده‌روی در خوردن و آشامیدن موجب به وجود آمدن بسیاری از بیماری‌ها همچون چاقی، بیماری‌های قلبی، درد مفاصل و افزایش فشار خون می‌شود.
 
وی مورد دوم در طب نبوی را عادت پیامبر(ص) به نوشیدن «شیر» عنوان کرد و گفت: ایشان زمانی که شیر می‌نوشید، می‌فرمود: «اللهم بارک لنا فیه و زدنا منه» (خداوندا! در این شیر به ما برکت عطا کن و آن را برای ما فزونی بخش).
 
این استاد دانشگاه اردن، درباره خواص شیر افزود: براساس احادیث پیامبر(ص) نوشیدن شیر موجب تقویت استخوان‌ها می‌شود و به آرامش بدن و کاهش تنش کمک می‌کند. همچنین شیر موجب حفاظت از پوست و دندان‌ها می‌شود.
 
وی سومین ماده پرخاصیت در خوراکی‌ها را «سنای مکی» عنوان کرد و گفت: در احادیث پیامبر نسبت به خواص سنای مکی که یک گیاه دارویی است و موجب جلوگیری از سرطان روده می‌شود، اشاره شده است.
 
استاد دانشگاه اردن در پایان، به چهارمین نمونه از توصیه‌های پیامبر(ص) در طب نبوی اشاره کرد و گفت: حجامت نیز در احادیث نبوی بسیار مورد تأکید قرار گرفته است. چرا که بسیاری از بیماری‌ها همچون اسپاسم عضلانی، درد پشت، دیسک کمر، بیماری‌های روماتیسمی، افزایش فشار خون، دیابت و برخی بیماری‌های پوستی به وسیله حجامت درمان می‌شوند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: