کد خبر: 3851618
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ شبکه قرآن و معارف سیما با پخش ویژه‌برنامه‌هایی در قالب‌های مختلف، بینندگان و مخاطبان عاشق امام حسین(ع) را در حال و هوای اربعین قرار داد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه شبکه قرآن و معارف سیما، شبکه قرآن و معارف سیما با پخش ویژه‌برنامه‌هایی در قالب‌های مختلف همچون گفت‌وگومحور، مسابقه، سخنرانی‌های مذهبی، دعا و ارتباط‌های زنده تلویزیونی از مکان‌های مقدس از جمله مشهد مقدس، شهر مقدس قم، نجف اشرف، کربلای معلی و لندن، بینندگان و مخاطبان عاشق امام حسین(ع) را در حال و هوای اربعین قرار داد.

«کنار قدم‌های جابر» عنوان ویژه‌برنامه این شبکه در ایام اربعین حسینی بود که از یک هفته قبل از اربعین ضمن به تصویر کشیدن مراسم پیاده‌روی عظیم زائران کوی دوست، با دعوت از کارشناس مطرح نظیر حجج اسلام فرحزادی، موسوی‌درچه‌ای، سعیدیان، عابدینی و واضحی و همچنین، غلامعلی حدادعادل و انصاری به بیان فضیلت‌های زیارت اربعین پرداخت. این برنامه در قالبی ترکیبی به مدت 1200 دقیقه به صورت زنده از مسیر نجف به کربلای معلی به روی آنتن رفت.

دیگر برنامه‌ای که نه تنها مورد استقبال مخاطبان شبکه قرآن و معارف سیما، بلکه بینندگان تلویزیون قرار گرفت، مسابقه بزرگ مداحی «نغمه عشاق» بود که برای اولین بار برگزار و نوگلان حسینی با مرثیه‌خوانی در وصف ائمه اطهار(ع) به رقابت پرداختند. این برنامه که از 15 صفر آغاز و تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت، تاکنون 630 دقیقه آن تقدیم علاقه‌مندان شده است.

«نغمه عشاق» در قالبی دیگر نیز به روی آنتن رفت که ضمن پخش نغمه‌های عاشورایی به درخواست مخاطبان، با برقراری ارتباط‌های زنده با نجف و کربلا، حس و حال زائران سرزمین بهشت را با مخاطبان جامانده از این گردهمایی پیوند می‌زد. این برنامه نیز به مدت 456 دقیقه به صورت زنده به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما رفت.

پخش زنده دعاهای «کمیل» و «ندبه» از کربلای معلی و همچنین، پخش «زیارت اربعین» از شهرهای بین‌الحرمین، حرم مطهر حضرت رضا(ع)، حرم مطهر فاطمه معصومه(س) و حرم مطهر عبدالعظیم حسنی(ع) به صورت زنده و مستقیم از دیگر تدارکات این شبکه در ایام اربعین حسینی بود که نزدیک به 200 دقیقه از شبکه قرآن و معارف سیما پخش و مهمان مخاطبان قرآنی و معارفی بود.

برگزاری پویش «باقرآن باحسین» ویژه ایام پیاده‌روی اربعین حسینی و تولید و پخش ۳۰ مستند ۱۵ دقیقه‌ای، 91 آیتم سه دقیقه‌ای و 13 کلیپ 40 ثانیه‌ای از این پویش مردمی که جمعاً به مدت 150 دقیقه و نیز ارتباط‌های زنده از حال و هوای مسیر پیاده‌روی و گفت‌وگو با زائران و دلدادگان حسینی در برنامه‌های «با زائرین» و «هزار و یک قدم» به مدت 300 دقیقه از برنامه‌های دیگر این شبکه به شمار آمد.

پخش زنده «سخنرانی» حجج اسلام میرباقری و رفیعی درباره حماسه عظیم اربعین به مدت 300 دقیقه و «مرثیه‌خوانی» مادحین اهل بیت(ع) در کربلای معلی به مدت 500 دقیقه از دیگر برنامه‌های پرطرفداری بود که از آنتن شبکه قرآن و معارف سیما روز اربعین پخش شد.

برگزاری «پویش مردمی ختم قرآن کریم» که در این طرح 18630 نفر شرکت کرده و به لطف امام حسین(ع) 570 دوره ختم قرآن برابر با ختم 17100 جزء و 10328400 صفحه از قرآن کریم قرائت و ختم شد.

همچنین، پخش زنده تصاویری ناب از عزاداری حرم‌های مطهر رضوی، حضرت معصومه(س) و حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) مخاطبان را در ایام اربعین پای قاب شبکه قرآن و معارف سیما و تلویزیون نشاند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: