کد خبر: 3854973
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
به همت جامعةالقرآن؛
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ نخستین دوره‌ تربیت مربی آشنایی و انس کودکان با قرآن به همت جامعةالقرآن بیرجند برپا می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ اداره امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی با همکاری جامعة‌القرآن شهرستان بیرجند، نخستین دوره‌ «تربیت مربی آشنایی وانس کودکان با قرآن» را با هدف تربیت نسل قرآنی و استعدادیابی کودکان برگزار می‌کند.
بتول رضایی، مدیرجامعةالقرآن بیرجند گفت: این اداره در راستای شناسایی نیروهای مستعد و توانمند برای تدریس در کلاس‌های آموزشی قرآن و ایجاد زمینه یادگیری درمربیان پیش ازدبستان و انتقال مهارت‌های تدریس یک‌پارچه و نظام‌مند درمقطع سنی کودکان پیش از دبستان و ارائه آموزه‌های قرآنی براساس علاقه و رغبت کودکان، اقدام به اجرای نخستین «دوره‌ تربیت مربی آشنایی و انس کودکان با قرآن» کرده است.

شرایط حضور در این دوره داشتن گواهی پایان دوره سطح 3 قرائت، گواهی ترجمه و مفاهیم سطح 2 یا قبولی در آزمون ورودی است. این دوره آموزشی در دو بخش عمومی و تخصصی به صورت حضوری و غیرحضوری در مجموع 130 ساعت آموزشی ارائه می‌شود.
عناوین دوره شامل روانشناسی تربیتی و رشد و پرسمان کودک مهارت‌های مربی کودک کاردستی و نقاشی خلاق مهارت‌های مربی کودک، شعر، سرود و قصه‌گویی خلاق مهارت‌های مربی کودک، بازی و نمایش خلاق، روش تدریس، کارورزی و فنون کلاس‌داری سبک زندگی قرآنی، حفظ سور و آیات منتخب، بهداشت کودک است.
بنابراین گزارش، پس از ثبت نام و به حد نصاب رسیدن نفرات، آزمون ورودی برگزار و سپس دوره آموزشی در تاریخ 20 آبان ماه آغاز و حداقل 25 و حداکثر35 نفر پذیرش خواهند شد. به شرکت کنندگان پس از پایان دوره گواهی رسمی از سازمان تبلیغات اسلامی اعطا خواهد شد.
یادآور می‌شود؛ علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های 32214030 - 32235928 -  09037291803 تماس بگیرند یا با مراجعه به سایت ghuran.com  برای ثبت‌نام اقدام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: