کد خبر: 3855468
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
امام جمعه موقت زابل:
کانون خبرنگاران نبأ ــ حجت‌الاسلام والمسلمین حیدرعلی راشکی گفت: صاحبان فرق اسلامی با حفظ هوشیاری، باید وحدت کلمه را جدی بگیرند، و به ید واحده علیه دشمنان تبدیل شوند. دشمن همواره به دنبال ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی بوده‌ و البته هر بار با درایت و ولایتمداری مردم شکست خورده است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ خطبه‌های نمازجمعه، ۱۷ آبان‌ماه شهرستان زابل به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین حیدرعلی راشکی، امام جمعه موقت شهرستان زابل اقامه شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حیدرعلی راشکی، امام جمعه موقت شهرستان زابل با اشاره به ضرورت رعایت تقوا و حفظ کرامت انسان‌ها، افزود: صاحبان فرق اسلامی با حفظ هوشیاری، باید وحدت کلمه را جدی بگیرند، و به ید واحده علیه دشمنان تبدیل شوند. دشمن همواره به دنبال ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی بوده‌ و البته هر بار با درایت و ولایتمداری مردم شکست خورده است.

وی همچنین تاکید کرد: وحدت به معنای کوتاه آمدن از مبانی و اعتقادات مذهبی نیست، و یک مسلمان در عین پایبندی به مبانی اعتقادی با هرگونه توهین به مقدسات دیگر مسلمانان مخالفند. لذا همه شیعیان و اهل سنت باید با ترویج وحدت، در سراسر جهان، حول محور اسلام ناب محمدی باشند.

این استاد بسیجی حوزه علمیه در سالروز شهادت حسن طهرانی مقدم، پدر موشکی ایران، از او به عنوان شخصیتی یاد کرد که همواره در اوج گمنامی با تکیه بر اخلاص و رضای خدا منشأ اتفاقات مؤثری بود، و در بین همکارانش به سختکوشی و صلابت شهره بود. به طوری که ما در اثر رشادتهای این دانشمند بسیجی، یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان از نظر قدرت موشکی هستیم.

وی با تبریک سالروز ازدواج رسول گرامی اسلام(ص) با حضرت خدیجه(س) تصریح کرد: در جامعه باید در خصوص ترویج امر بسیار مهم و سنت نیکوی ازدواج جوانان توجه ویژه‌ای شود. مسئولان با پرداخت تسهیلات شرایط ازدواج جوانان را فراهم کنند. خانواده‌ها با پایین آوردن سطح توقعاتشان موجبات ساماندهی زندگی را برای جوانان فراهم کنند. خود جوانان نیز با سختکوشی و همت به دنبال تشکیل زندگی مستقل بروند و همچنین مجامع علمی دوره‌هایی برای مهارت‌های انتخاب صحیح همسر و همسرداری برگزار کنند تا شاهد ازدواج‌های موفق در جامعه باشیم.

خطیب جمعه زابل، بار دیگر با تشکر از همه ملت غیور، انقلابی و ولایتمدار ایران اسلامی که با حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان و خلق حماسه‌ای دیگر؛ مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی کوبیدند و بار دیگر وحدت و همدلی را در جهان نمایان ساختند.

وی افزود: دشمن همواره سعی داشته‌ است، تا شعار مرگ بر آمریکا را حذف کند، اما باید بدانند که نفی استکبار از اصول انقلاب ماست، و هیچگاه حذف نخواهد شد.
امام‌ جمعه موقت شهرستان زابل در پایان ضمن تاکید بر تداوم دشمنی‌های تاریخی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: آمریکا از همان ابتدای نهضت و زمینه‌سازی برای تبعید امام خمینی(ره) تا به امروز هیچ تغییری نکرده است، تنها تفاوتش در این است که آمریکای امروز هم ضعیف‌تر و هم وحشی‌تر شده‌ است. کشور ایران با شعار مرگ بر آمریکا استوار است و این شعار همواره از سوی مردم ولایتمدار و انقلابی ایران اسلامی سر داده خواهد شد.

حسین قدس‌نیا

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: