کد خبر: 3856001
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
گروه بین‌الملل ــ شورای عالی قضایی عراق از دولت، جریان‌های سیاسی و تظاهرات‌کنندگان خواست که به نقشه راه ترسیم‌شده از سوی آیت‌الله العظمی سیستانی که در خطبه‌های نماز جمعه کربلا ارائه شد، پایبند باشند.

تأکید شورای عالی قضایی عراق بر پایبندی به رهنمودهای مرجعیت 

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»، شورای عالی قضایی عراق در بیانیه‌ای که امروز، 19 آبان‌ماه، منتشر شد، بر ضرورت حفظ نظم و امنیت و عدم استفاده از خشونت در برخورد با تظاهرات‌کنندگان تأکید کرد.
 
این شورا در ادامه با تأکید بر این که اعتراضات باید مسالمت‌آمیز باشد، از کمیته‌های قضایی تحقیقاتی که با هدف تحقیق درباره حوادث مربوط به حمله به معترضان در استان‌های مختلف عراق تشکیل شده، خواست که به سرعت تحقیقات خود را در رابطه با متهمان بازداشت‌شده تکمیل کنند و مجرمان و کسانی را که به دارایی‌های دولتی و عمومی آسیب وارد کرده‌اند، مطابق قانون محاکمه کنند.
 
بازداشت 10 داعشی در موصل
 
همچنین وزارت کشور عراق از بازداشت 10 تن از عناصر گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف غرب موصل خبر داد.
 
وزارت کشور عراق در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نیروهای مشترک هنگ دوازدهم پلیس وابسته به فرماندهی پلیس نینوا با همکاری مدیریت سازمان اطلاعات و گروه مبارزه با تروریسم نینوا، بر اساس اطلاعات دقیق با اجرای عملیاتی امنیتی توانستند 10 تن از عناصر گروه تروریستی داعش را در مناطق النهضة، القاهرة و الزهراء واقع در بخش غربی شهر موصل دستگیر کنند.

تأکید شورای عالی قضایی عراق بر پایبندی به رهنمودهای مرجعیت 
در بیانیه این وزارتخانه آمده است: دو نفر از داعشی‌های دستگیر شده، در زمان سلطه داعش بر شهر موصل، در بخش امنیتی مشغول بودند، یکی از آنها نیز در بخش دینی داعش و سایر دستگیرشدگان هم به عنوان سرباز در این گروه تروریستی مشغول به کار بودند.
 
یادآور می‌شود، شهر موصل در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ پس از گذشت ۳ سال از اشغال گروه تروریستی داعش، به طور کامل از سلطه این گروه تروریستی آزاد شد. پس از آزادسازی کامل موصل از داعش، نیروهای امنیتی عراق عملیات پاکسازی موصل از بقایای تروریست‌های فراری را آغاز کرده و در مناطق مختلف استان نینوا عملیات‌های متعددی انجام داده‌اند که به دستگیری شماری از فرماندهان و عناصر این گروه تروریستی منجر شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: