کد خبر: 3856701
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام شد؛
گروه جامعه ــ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) از ایجاد ۴۰ هزار شغل در استان سیستان و بلوچستان توسط این ستاد طی دو سال اخیر خبر داد.

به گزارش ایکنا، به نقل از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره)؛ محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره)، در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان و در جریان بازدید از چند طرح اقتصادی، گفت: در سفر سال ۱۳۹۶ به استان وعده هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ۱۰ هزار شغل را در طی سه سال دادیم که با گذشت دو سال و نیم، علاوه بر هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری، حدود ۴۰ هزار شغل را ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: امروز ۲۰ هزار شغل جدید ایجاد شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام دراستان سیستان و بلوچستان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد و این رقم به‌زودی به ۴۰ هزار شغل خواهد رسید.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به سایر خدمات این ستاد، افزود: تا به امروز ۱۴۰ مدرسه و ۹۰ مرکز بهداشت و درمان را در استان سیستان و بلوچستان احداث کرده ایم، همچنین با حمایت و سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی، ۴۷ مرکز بسته بندی، ۱۵ دامداری و ۱۲ کشتارگاه که به حالت نیمه تعطیل درآمده بودند، دوباره به فعالیت مشغول شده‌اند.

مخبر کمک به ۶۰ هزار بازمانده از تحصیل را از دیگر اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان برشمرد و بیان کرد: با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی ستاد اجرایی، ۱۰ درصد کمبود گوشت قرمز کشور تأمین شده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به ساخت دو هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان، گفت: با توجه به محرومیت استان، محدودیتی در زمینه ساخت مسکن برای محرومان نداریم. همچنین به ساخت مسکن برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کمک ویژه خواهیم کرد.

مخبر تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، به یاری دولت در اجرای طرح ملی احداث واحد مسکونی برای محرومان آمده است و در ساخت این واحد‌ها مشارکت می‌کند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: