کد خبر: 3857364
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
گروه بین‌الملل ــ نشست جمعیت‌های تقریب نهاد در جهان اسلام در دومین روز برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار شد.

برگزاری نشست جمعیت‌های تقریب نهاد در جهان اسلامبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ تأکید بر اهمیت وحدت به عنوان یک امر مهم اسلامی، لزوم حرکت جهان اسلام در سایه فرماندهی واحد، مقاومت محور وحدت و نقش تشکل‌های مردم نهاد در حمایت در آزاد سازی قدس، تبیین گفتمان وحدت با هدف آزاد سازی مسجد الاقصی، نشست جهانی تشکل‌های مردم نهاد در حمایت از مسجد الاقصی و تأسیس جمعیت‌های تقریب نهاد در کشورهای محور مقاومت، بهره جستن از ظرفیت نخبگانی اقشار اجتماعی و ایجاد جبهه متحد جهانی در مقابله با معامله بزرگ قرن، ایجاد و توسعه شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی برای مقابله با قدرت نرم و صهیونیسم بین‌الملل از جمله مسائلی بود که در نشست جمعیت‌های تقریب نهاد در جهان اسلام مطرح شد.

شیخ احمد القطان رئیس جمعیت قول و عمل لبنان یکی از سخنرانان این نشست بود که بر لزوم اقدامات عملی جمعیت‌های تقریبی و برداشتن گام‌های عملی در این راه تاکید کرد.

ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در تهران نیز با تاکید بر این که وحدت یک مسئله حاشیه‌ای نیست بلکه یک واجب اسلامی به شمار می‌رود، تصریح کرد: دشمنان ما با استفاده از منابع مالی و برنامه‌های متعدد در راستای ایجاد تفرقه میان مسلمانان گام بر می‌دارند.

یادآور می‌شود، سی‌و‌سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با محوریت «وحدت امت در دفاع از مسجد‌الاقصی» صبح روز پنج شنبه، ۲۳ آبان، با سخنرانی حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان، در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران آغاز به کار کرد و تا شنبه، ۲۵ آبان ادامه دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: