کد خبر: 3857491
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
در گفت‌وگو با ایکنا مطرح شد؛
گروه بین‌الملل ــ پژوهشگر مسلمان اهل کشور غنا، که در سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی شرکت کرده بود، وضعیت شیعیان در این کشور را رو به رشد توصیف کرد.

«شیخ محمد مصطفی یاجمال»، پژوهشگر مسلمان اهل غنا و از شرکت‌کنندگان در سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت‌ اسلامی، در گفت‌و‌گو با ایکنا، برگزاری این کنفرانس را مهم و در جهت وحدت مسلمانان دانست و گفت: اولین بار است که به ایران می‌آیم و‌ خوشحالم که می‌بینم مسلمانان در مورد موضوع مشترک بیت‌المقدس و وحدت اسلامی گرد هم می‌آیند. صحبت‌هایی که در این کنفرانس در مورد اتحاد میان مسلمانان می‌شود، کاملاً صحیح است.

یاجمال در ادامه گفت: اسلام دین صلح است. به همین خاطر برای مثال در غنا می‌بینید که مسلمانان با تمام ادیان از جمله با مسیحیان رابطه خوبی دارند. در غنا مسلمانان و مسیحیان با هم برابر‌ هستند.

وی در مورد تأثیر گروه‌هایی مانند القاعده و داعش در نشان دادن تصویری منفی از اسلام تصریح کرد: کاری که این افراد می‌کنند ارتباطی با اسلام ندارد. اسلام خواستار‌ صلح و آرامش است. خداوند اجازه کشتن افراد بیگناه را نمی‌دهد. خداوند می‌فرماید همه شما را از یک مرد و زن (آدم و حوا) آفریده‌ایم و همه برابر هستید.

یاجمال در مورد وضعیت شیعیان غنا گفت: در غنا شیعیان گروهی در حال رشد و پیشرفت هستند. آنها برادران و دوستان‌ما هستند و با آنها اختلافی نداریم. در غنا افراد دانایی در بین اهل سنت و شیعیان وجود دارند و مهمتر از همه‌ این است که همه به یک خدا و پیامبر اعتقاد داریم. پس چرا باید اختلاف و نزاع داشته باشیم؟

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: