کد خبر: 3857886
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
رئیس سازمان بسیج:
گروه سیاسی ــ سردار سلیمانی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را سندی راهبردی برشمرد و ادامه داد: این بیانیه سندی راهبردی برای تکمیل موفقیت‌ها و کامیابی‌ها و تسخیر قلل پیشرفت و توسعه کشورمان است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج؛ سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، صبح امروز، دوشنبه 27 آبان، در نشست خبری برای تشریح برنامه‌های هفته بسیج، با بیان اینکه پنجم آذر امسال چهلمین سالگرد صدور فرمان حضرت امام(ره) برای تشکیل بسیج است، اظهار کرد: مردم در این مدت به خوبی با خدمات بسیج به‌عنوان گسترده‌ترین شبکه مردمی کشور برای خدمت رسانی آشنا شده‌اند.

وی افزود: امروز بسیج الگویی برای محور مقاومت شده چراکه حضور مردم در بسیج به تحقق مردم‌سالاری دینی کمک ویژه‌ای می‌کند.

رئیس سازمان بسیج، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را سندی راهبردی برشمرد و ادامه داد: این بیانیه سندی راهبردی برای تکمیل موفقیت‌ها و کامیابی‌ها و تسخیر قلل پیشرفت و توسعه کشورمان است که باید مورد توجه جدی و ویژه قرار گیرد.

سردار سلیمانی در خصوص اعتراضات پس از سهمیه‌بندی بنزین در کشور، گفت: صبح روز شنبه مردم ناراضی نسبت به سهمیه‌بندی بنزین اعتراض داشتند و این اعتراض خود را به اَشکال گوناگون نشان دادند اما عصر روز شنبه کانون‌های شرارت فعال شدند.

وی ادامه داد: دشمن تلاش داشت سال ۹۷ این پروژه را عملیاتی کند که خود مردم در همان زمان از آن پیشگیری کردند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ما دیروز شرایط نسبتا خوبی را در سراسر کشور داشتیم، تصریح کرد: امروز بخش‌های قابل توجهی از این تحرکات شناسایی شده‌اند. آمریکایی‌ها هیچگونه موفقیتی در این موضوع نداشتند‌ و یک شکست دیگر بر کارنامه آنها افزوده شد.

سردار سلیمانی گفت: ما راضی نیستیم کوچکترین آسیبی به فردی در‌ کشور وارد شود، نیروهای امنیتی طی این چند روز همواره با طمانینه و آرامش با معترضان واقعی رفتار کردند.

وی تأکید کرد: بسیج به عنوان نیروی مردمی پشتوانه تمام دستگاه‌های نظام است. تشکیلات و‌ شبکه‌های مردمی در امتداد مسئولیت‌های دستگاه مسئول قرار می‌گیرند و در جاهایی که نیروی انتظامی نیاز به کمک داشته باشند وارد عمل می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه کمک‌های بسیج بیشتر جنبه مردمی و پیشگیری و رایزنی دارد، بیان کرد: بسیج مستقر در ادارات نیز از اماکن دولتی حفاظت کردند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یکی از اهداف بسیج مستضعفین است و گفت: بسیج حرکت پویا و مؤثر در این عرصه را وظیفه خود می‌داند.

وی با بیان اینکه شعار هفته بسیج امسال بسیج چهل سال خدمت، جهاد و شهادت است، ادامه داد: تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در روز پنجشنبه اولین برنامه هفته بسیج، همچنین اجتماع بسیجیان در حرم مطهر امام را حل و گل باران قبور شهدا و حضور گسترده در مصلی‌های نماز جمعه و تشکیل میزهای خدمت به مردم و سخنرانی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور از جمله برنامه‌های ما است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: رونمایی از سامانه بر خط ناب در بستر اینترنت برای بسیجیان فعال از دیگر برنامه‌های ما در هفته بسیج است؛ همچنین همایش چهار هزار نفری خواهران در تهران برگزار و از بانوان برگزیده تحلیل می‌شود.

وی ادامه داد: تجلیل از پیشکسوتان بسیجی و حضور و بازدید مسئولان از پایگاه‌های بسیج و برگزاری نشست‌های برای تبین مسائل روز دیگر برنامه‌های ما در هفته بسیج است، همچنین گشت‌های رضویان برای امنیت محله‌ها برگزار می شود.

سردار سلیمانی اعلام کرد که در هفته بسیج ۶ هزار پروژه عمرانی محرومیت زدایی رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: