کد خبر: 3858329
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
در پی اغتشاشات اخیر انجام شد؛
گروه سلامت ــ رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی وزارت بهداشت، آمار خسارات وارده به اورژانس و مراکز فوریت‌های پزشکی در حوادث روزهای گذشته در برخی نقاط کشور را اعلام کرد.
خسارت و تخریب بیش از 120 دستگاه‌ آمبولانس و 40پایگاه اورژانس در پی اغتشاشات اخیربه گزارش ایکنا به نقل از وبدا، کیانوش جهانپور، مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در پی برخی حوادث و نا آرامی‌های روز‌های گذشته که طی آن عده‌ای، اموال عمومی را تخریب کرده و باعث اخلال در خدمت رسانی در برخی نقاط شدند، در توضیح آمار تجمیعی خسارات وارده به مراکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس اظهار کرد: متاسفانه علاوه بر اختلال در عبور و مرور در برخی مناطق و موارد متعدد اخلال در فرآیند خدمت‌رسانی و امداد رسانی به بیماران و مصدومین و امدادجویان از سوی آشوبگران و اخلالگران، حداقل ۱۲۴ دستگاه آمبولانس و خودروی پشتیبانی و عملیاتی آسیب کلی و جدی دیده‌اند؛ به نحوی که تعداد زیادی از آن‌ها به کلی از چرخه عملیات خارج شده‌اند.

وی همچنین، به آسیب به تجهیزات پزشکی و غارت این لوازم و تجهیزات در جریان حوادث سه روز گذشته اشاره کرد و افزود: متاسفانه ده‌ها دستگاه AED، ونتیلاتور و دستگاه تله مدیسین و تجهیزات پزشکی پرتابل آسیب دیدند و بیش از ۴۰ پایگاه اورژانس ۱۱۵ نیز غارت و تخریب شده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تصریح کرد: برآورد‌های اولیه، از خسارت ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومانی به شبکه اورژانس و فوریت‌های پزشکی حکایت دارد.

جهانپور ضمن ابراز تاسف از رفتار‌های شرارت آمیز و ضد اجتماعی عده‌ای اغتشاش‌‎گر در ضرب و شتم و آسیب جرحی تعدادی از تکنسین‌ها، پرسنل اورژانس و فوریت‌های پزشکی درحین امدادرسانی و خدمت‌رسانی گفت: به رغم وقوع این موارد و مشکلات، نظام سلامت و سازمان اورژانس کشور با بسیج کردن کلیه امکانات و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها، گستردگی خدمات خود در مناطق درگیر را افزایش داده است. در خلال اتفاقات روز‌های گذشته، تلاش همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان، خدمت رسانی و امداد حداکثری به مردم بوده است که تاکنون نیز به بهترین نحو ممکن، این خدمات به شهروندان و هموطنان عزیزمان ارائه شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: