کد خبر: 3858358
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
سرلشکر سلامی در دیدار با فرمانده ارتش پاکستان:
گروه سیاسی ــ فرمانده کل سپاه در دیدار ژنرال قمر باجوا، از آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان دشمنان مشترک جهان اسلام یاد کرد و بر ضرورت وحدت و همگرایی هرچه بیشتر امت اسلام برای مقابله با توطئه‌های شوم دشمنان تأکید کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از سپاه نیوز، ژنرال قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان، که در رأس یک هیئت عالی‌رتبه نظامی به کشورمان سفر کرده است، امروز، چهارشنبه ۲۹ آبان، با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه، با سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرلشکر سلامی در این دیدار از آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی به عنوان دشمنان مشترک جهان اسلام یاد کرد و با قدردانی از تلاش‌های سازنده پاکستان در کاهش تنش در منطقه، بر ضرورت وحدت و همگرایی هرچه بیشتر امت اسلام برای مقابله با توطئه‌های شوم دشمنان تأکید کرد.

فرمانده کل سپاه راهبرد دو کشور ایران و پاکستان در توسعه امنیت پایدار مناطق مرزی را مشترک و در هم تنیده توصیف و تأکید کرد: ما در دفاع از امت اسلامی جغرافیای جهان اسلام را در نظر داریم و هرگز تفاوتی بین شیعه و سنی قائل نمی‌شویم.

ژنرال قمر باجوا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در کشورمان؛ ایران و پاکستان را همسایگانی با وجوه اشتراک فراوان دینی، فرهنگی، تاریخی و دارای مرزهای مشترک دانست و این مهم را زمینه‌ساز توسعه هر چه بیشتر همکاری‌های دو کشور توصیف کرد.

فرمانده ارتش پاکستان همچنین از ایفای نقش تعیین‌کننده جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم تکفیری در منطقه به ویژه در عراق و سوریه قدردانی کرد.

گسترش مناسبات نظامی و امنیتی، توسعه تعاملات در برقراری امنیت و مقابله با اشرار و گروه‌های تروریستی در مرزهای مشترک، انتقال تجربیات و ارتقای همکاری‌های آموزشی و پژوهشی از مهمترین محورهای گفت‌وگوی ژنرال باجوا و فرمانده کل سپاه بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: