کد خبر: 3858911
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
آیت‌الله سعیدی:

تقویت حجاب و عفاف در قم نیازمند مشارکت همگان است

کانون خبرنگاران نبأ ــ امام ‌جمعه قم تقویت فرهنگ حجاب و عفاف را نیازمند مشارکت همگان به‌ویژه علمای دینی دانست و گفت: با وجود تلاش مخالفان قم، ما تلاش کرده‌ایم تا این شهر را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، امام جمعه قم در دیدار با آیت‌الله محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انجام شد، طی سخنانی با اشاره به تشکیل قرارگاه ۱۹ دی در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم قم، اظهار کرد: ایشان نسبت به وضعیت قم ابراز نگرانی کرده و خطاب به بزرگان و جوانان قم فرمودند که نباید اجازه دهیم قم از وضع انقلابی و دینی خود خارج شود.
وی اضافه کرد: به دنبال فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی به همراه جمعی از مسئولان استانی نشستی را برگزار و قرارگاه ۱۹ دی را تشکیل داده و تا به امروز ۲۶ نشست در این قرارگاه برگزار کرده‌ایم.
امام‌جمعه قم با تأکید بر اینکه قرارگاه ۱۹ دی با حضور نمایندگان دستگاه‌‌ها، نهادها و مجموعه‌های مردمی کار خود را دنبال کرده است، تصریح کرد: در پایان کار قرارگاه به محضر علما و مراجع تقلید رفته تا بتوانیم از ظرفیت همگان برای پرداختن به مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه برخی نمی‌خواهند قم حرم اهل ‌بیت(ع) باشد، تصریح کرد: با وجود تلاش مخالفان قم، ما تلاش کرده‌ایم تا این شهر را به جایگاه اصلی خود برسانیم.
مسئولان استانی تابع قرارگاه ۱۹ دی باشند
همچنین در این دیدار آیت‌الله محمد یزدی با بیان اینکه در بیشتر جلسات هفتگی جامعه مدرسین موضوع وضعیت قم در حال پیگیری است، اظهار کرد: قم با داشتن جمکران، حرم مطهر، طلاب، مهمانان خارجی و حوزه‌های علمیه امتیازهای متفاوتی نسبت به دیگر شهرها دارد به همین علت از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است.
وی با تأکید بر اینکه کار مجموعه‌های مختلف در قم باید در شأن این شهر باشد، اضافه کرد: با وجود توصیه‌هایی که تاکنون به مجموعه‌ها و افراد مختلف داشته‌ایم اما همچنان برخی نسبت به وضعیت قم بی‌توجه هستند، هر چند در این میان برخی مجموعه‌ها نیز نسبت به گذشته فعال‌تر شده‌اند؛ به‌عنوان نمونه نیروی انتظامی امروز فعال‌تر از گذشته شده است.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: نگرانی از وضعیت ظاهری قم یک نگرانی جدی و به‌جاست و جامعه مدرسین نیز همیشه نسبت به وضعیت قم دغدغه داشته است؛ به همین علت در دیدار با مسئولان مختلف حساسیت شهر قم را به افراد گوشزد شده است.
وی با بیان اینکه مسئولان استانی باید تابع قرارگاه ۱۹ دی باشند، گفت: بیشتر مردم قم، افراد متدین و مؤمنی هستند اما نیاز است اقدامات لازم برای رفع آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها به همت مسئولان و با مشارکت مردم مؤمن انجام شود.
یزدی با اشاره به رخدادهای اخیر در کشور بیان کرد: در حد امکان باید از درگیری‌ها و اختلاف‌ها جلوگیری شود تا کمتر صدمه‌ای به امنیت و آرامش مردم وارد شود.
وی با اشاره به اینکه برخی مسئولان دلسوز قم نیستند، گفت: هر چند با اقدامات سلبی کاری پیش نمی‌رود اما رها کردن وضعیت موجود نیز درست نیست؛ اگر حضور مراجع تقلید، جامعه مدرسین و حوزه‌های علمیه نبود اقدامات گسترده‌تری برای ضربه‌زدن به فرهنگ دینی در قم انجام می‌شد.
حسین شاهبداغی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha