کد خبر: 3859544
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
گزارش ایکنا از تجمع تهرانی‌ها در حمایت از اقتدار و امنیت؛
گروه جامعه ــ اجتماع عظیم مردم تهران در ابراز بیزاری از آشوب و ناامنی و اغتشاش، امروز دوشنبه ۴ آذرماه در خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب برگزار شد و انقلابی دیگر را در میدان انقلاب تهران به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ مردم تهران امروز از گوشه و کنار شهر به میدان انقلاب آمدند تا با تجمع و راهپیمایی علیه آشوب‌طلبان و اغتشاش‌گران، بار دیگر موضع خود را دیکته کنند؛ راهپیمایی‌هایی که از ساعت ۱۴ آغاز شد و به مرور سراسر خیابان‌های انقلاب، آزادی، کارگر شمالی و کارگر جنوبی را فرا گرفت و مردم تهران بار دیگر نشان دادند در دفاع از انقلاب، خط شکن هستند.

حمایت از انقلابی که برایش خون داده‌اند، اولویت اول این مردم است و دلخوری از گرانی بنزین برای مردم ایران بهانه‌ای نبود که بخواهند هم‌صدا با شبکه‌های ضدانقلاب آتش به خرمن امنیت کشور بیاندازند. تجمع بزرگ مردمی در حمایت از اقتدار و امنیت کشور در برابر شرارت‌های آشوب‌گران با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، در میدان انقلاب تهران آغاز شد.

در بخشی از این تجمع، همسر شهید مرتضی ابراهیمی، شهید مدافع امنیت و اقتدار کشور که در جریان ناآرامی‌های پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت به‌دست اشرار به شهادت رسید، سخنانی را بیان کرد و گفت: مرتضی در کنار مردم بود، اما عده‌ای آن را در مقابل خود می‌دیدند. دغدغه شهید ابراهیمی، مشکلات مردم بود و پاکباخته به میدان خدمت رفت. مرتضی رفت تا پیغام سرخ عاشورا را در روزگار مملو از فتنه و تردید به گوش همه برساند.

بعد از این سخنان، مراسم با مداحی سعید حدادیان و سخنرانی سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه پیدا کرد. در این میان، شعرخوانی حماسی سعید حدادیان، مداح اهل بیت(ع) با استقبال جمعیت حاضر روبرو شد.

در بخش‌هایی از شعر این مداح اهل بیت(ع) آمده است:
ما معترضانیم نه فوج متعرض با سستی تدبیر شما مسئله داریم
این فاجعه از سستی تدبیر شما بود یک بار بگویید که تقصیر شما بود
https://iqna.ir/files/fa/news/1398/9/4/1535489_611.jpg

در ادامه این مراسم، سردار سلامی، فرمانده سپاه پاسداران در تجمع میدان انقلاب حاضر شد و در سخنانی اظهار کرد: به دشمنان می‌گوییم ما هیچ حرکتی را بی‌پاسخ و بدون انتقام نمی‌گذاریم؛ امروز دیگر دشمنان قادر به هیچ عملی نیستند. شما آمدید صبر را با ثبات قدم و نصرت الهی ترکیب کنید. آمدید تا از امام مسلمین در این نبرد بزرگ جهانی حمایت کنید. اگر امروز از آسمان به این نقطه نگاه شود، شما واژه شرف، آزادگی و فداکاری و دلدادگی به امام را روی زمین ترسیم کرده‌اید.

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه هر امتی امام خود را گم کند، محکوم به هلاکت است و مصیبت می‌بیند، تصریح کرد:‌ شما با عبرت از حوادث صدر اسلام، آمده‌اید تا اجازه ندهید آن ماجرا‌های غم‌انگیز تکرار شود.‌ ای کاش شما در مسجد کوفه بودید تا امام علی(ع) ضربت نخورد.‌ ای کاش شما با امام حسن(ع) بودید تا در برابر معاویه تنها نماند.‌ ای کاش شما بودید تا امام حسین(ع) در عاشورا تنها نمی‌ماند و این لبیک‌ها را در آنجا سر می‌داید تا فرزندان امام اسیر نشوند.

وی ابراز کرد: شما در حال ساختن تاریخ هستید. شما از واقعه‌های دردناک صدر اسلام درس گرفته‌اید.‌ ای کاش شما در فراز‌های سخت اسلام بودید و از امام دفاع می‌کردید. البته امروز هم همین کار را می‌کنید و از امام دفاع می‌کنید. تاریخ همانند شما را هرگز ندیده و شاید نبیند.

سلامی در ادامه این سخنرانی گفت: ملت عزیز ایران باور کنید ما در یک جنگ بزرگ جهانی هستیم، همین الان شما در این لحظه در حال شکست دادن همه قدرت استکبار هستید. باور کنید جنگی که در خیابان‌های ما آغاز شد یک نقشه جهانی بود. شما دقیق عمل کردید، آن لحظه که ‌نباید به پیاده نظام‌ها بپیوندید، نجیبانه صف خود را جدا کردید؛ امروز که باید به صحنه بیایید، آمدید. اسلام جاودانه شد، ایران سرافراز شد، امروز دشمن از شکوه حضور شما ناامید شد و تیر خلاص زده شد.
 
فتنه‌ای که در روز‌های اخیر اتفاق افتاد حاصل همه تلاش‌های شکست خورده دشمن طی چهل سال گذشته و این چند روز گذشته بوده است. دشمن ماه‌ها منتظر بود؛ نمی‌توانست حادثه بسازد، اما منتظر حادثه‌ای بود تا از آن استفاده کند. بنزین بهانه بود. دیدید که به صحنه آمد و همه جا را آتش می‌زد 
سلامی تصریح کرد: فتنه‌ای که در روز‌های اخیر اتفاق افتاد حاصل همه تلاش‌های شکست خورده دشمن طی چهل سال گذشته و این چند روز گذشته بوده است. دشمن ماه‌ها منتظر بود؛ نمی‌توانست حادثه بسازد، اما منتظر حادثه‌ای بود تا از آن استفاده کند. دشمن حتی می‌خواست از پوشک بچه هم استفاده کند. بنزین بهانه بود. دیدید که به صحنه آمد و همه‌جا را آتش می‌زد. این مفهوم دموکراسی و حقوق بشر در منطق آمریکایی‌ها بود.

سلامی همچنین گفت: ترامپ جلسه استیضاح را نرفت، در کاخ سفید ماند و اطاق فرماندهی تشکیل داد تا ایران را شکست دهد. باور کنید ما رصد می‌کردیم. این بار همه توان خود را به صحنه آورد؛ جنگ حداکثری راه انداخت. همه پیاده نظام مزدور داخلی را به صحنه آورد؛ حتی ناو هواپیمابری که ماه‌ها بود از ترس نیروی‌های ما عقب مانده بود، جلو آمد. من به آن‌ها می‌گویم دیر شده و همه چیز تمام شده است. به صهیونیست‌ها هم می‌گویم او همیشه دیر می‌آید، منتظر او نباشید، نابود که شدید می‌آید، آن‌وقت دیگر دیر است.
https://iqna.ir/files/fa/news/1398/9/4/1535502_693.jpg

وی خطاب به دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: بدانید ما با هدایت یک مرد الهی که امتداد امامت ائمه اطهار(ع) است، یک پیشوای جانباز، یک امام فداکار که در صحنه‌های سخت تاریخ ایران و اسلام حضور دارد، به شکل سریالی در همه صحنه‌ها هستیم. آن مرد بزرگی که این لحظه در نزدیکی ما است، در قلب همه ما جا دارد. او کسی است که در عمق سرزمین‌های دشمنان نفوذ کرده، آنان را عقب رانده و تمرکز آنان را از سرزمین‌های اسلامی دور کرده است. او که فداکارانه، شجاعانه و حسینی به این صحنه آمد. خدا به عزت او صد چندان افزود و قلب هوادارانش را سرشار از عشقی مثال‌زدنی کرد و تاریخی بزرگ ساخت.

به گزارش ایکنا؛ مسئولان و چهره‌های شاخصی در این مراسم شرکت کردند که ازجمله آن‌ها می‌توان به آیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان، سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش، سردار سرتیپ محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه، سردار سرتیپ محمد یزدی، فرمانده سپاه تهران بزرگ، حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر منتظری، دادستان کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه، سردار یحیی رحیم صفوی، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، عزت‌الله ضرغامی، غلامرضا مصباحی‌مقدم از اعضای تشخیص مصلحت نظام، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها و علی ربیعی، سخنگوی دولت اشاره کرد.

یادآور می‌شود؛ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یک‌شنبه سوم آذرماه، با صدور اطلاعیه‌ای از آحاد و اقشار مختلف مردم تهران دعوت کرد تا با حضور خود در این اجتماع، بار دیگر از اقتدار و امنیت کشور و کیان نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: