کد خبر: 3860626
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
معاون وزیر بهداشت خبر داد:
گروه سلامت ــ معاون وزیر بهداشت از بستری شدن 200 نفر از شهروندان تهرانی در اثر آلودگی هوا و بیش از 150 نفر در دیگر شهرستان‌های درگیر خبر داد.
بستری شدن 200 نفر در اثر آلودگی هوا/  تعطیلی مدارس کافی نیستبه گزارش خبرنگار ایکنا، علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت، در جمع خبرنگاران از بستری شدن ۲۰۰ نفر در تهران بر اثر آلودگی هوا طی یک هفته اخیر خبر داد و گفت: برخی از این افراد دارای بیماری زمینه‌ای هستند و آلودگی هوا آن را تشدید کرده است. در دیگر شهر‌ها نیز جمعا حدود ۱۵۰ نفر بستری شده‌اند.

وی افزود: تعطیل کردن مدارس و کار‌های این چنینی موقتی است و عملاً تأثیری در کاهش آلودگی هوا ندارد، پیشنهاد وزارت بهداشت مشخص است؛ باید منشأ آلودگی را از بین برد، منشأ آلودگی خودرو‌های آلاینده، بنزین غیر استاندارد بوده و باید آن را اصلاح کرد. بنزین مصرفی ما در حال حاضر آلودگی دارد، از سوی دیگر کیفیت خودرو‌ها بسیار پایین بوده و ناقص سوختن بنزین در آن‌ها موجب انتشار بنزین، مونوکسید کربن و ذرات سرب در هوا می‌شود که این امر مشکلات تنفسی ایجاد می‌کند.

رئیسی ادامه داد: پیشنهادهای خوبی در مورد آلودگی هوا داده شده است که باید به آن‌ها عمل شود، سیستم حمل و نقل عمومی دچار مشکل است که باید اصلاح شود.  فردا یکشنبه گزارش کاملی از وضعیت آلودگی هوا، مرگ‌ و بیماری‌های منتسب و بار مالی آن بر حوزه سلامت از سوی وزارت بهداشت منتشر می‌شود.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه برخی تصمیمات موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود، ابراز کرد: تصمیماتی مانند ورود دوباره موتورسیکلت‌های کاربراتوری، هر از چندگاهی از سوی برخی از ارگان‌ها اخذ و با اعتراض وزارت بهداشت مواجه می‌شود.

وی با انتقاد از نبود اقدامات زیربنایی در حوزه آلودگی هوا، گفت: تنها زمانی به این موضوع می‌پردازیم که چند روز هوا آلوده بوده و پس از رفع آلودگی آن را رها می‌کنیم. در حالی که باید در این حوزه فعالیت‌های زیربنایی و مداوم انجام دهیم.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: