کد خبر: 3861030
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
امام جمعه زابل بیان کرد:
کانون خبرنگاران نبأ ــ حجت‌الاسلام‌ کیخا بیان کرد:‌ نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید با هم‌افزایی، همکاری، کار علمی و کارشناسی، هماهنگی با سایر قوا و تابعیت محض از ولی‌ امر مسلمین موجبات پیشرفت کشور و ارتقای شاخص‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و افزایش برخورداری اقشار مستضعف جامعه را فراهم آورند.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی‌اکبر کیخا،‌ امام جمعه شهرستان زابل روز گذشته، 10 آذرماه با انتشار پیامی به‌مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله مدرس و به‌مناسبت روز مجلس نوشت:

«باسمه تعالی

مجلس باید مظهر عزّت ملّی و مظهر اقتدار و استحکام نظام باشد؛ مجلس این است؛ چرا؟ به خاطر اینکه مجلس، منتخب عموم مردم کشور در جاهای مختلف است که با انگیزه‌ای آمده‌اند این شخص را - این برادر را، این خواهر را - انتخاب کرده‌اند. امام فرمودند که مجلس، عصاره‌ فضایل ملّت است؛ این نکته مهمّی است؛ توجّه کنید: عصاره‌ فضایل، نه عصاره‌ همه خصلت‌ها! بعضی از خصلت‌ها جزء فضایل نیست. مجلس باید عصاره‌ فضایل ملّت باشد. فضایل این ملّت هم خیلی زیاد است. مجلس نباید نماد تردید باشد، نماد خود کم‌بینی باشد؛ نباید نماد یأس و نوامیدی یا نماد عدم اعتناء و عدم مبالات به مسائل کشور باشد. نباید مجلس نشان دهد که نگاهش به ظرفیّت‌ها و توانایی‌های ملّی، نگاه مأیوسانه است؛ این فضایل ملّت که باید اینجا عصاره‌ آن‌ها جمع شود، این چیزها است.
امام خامنه‌ای(حفظه‌الله) ۹۸/۰۳/۳۰

سالروز شهادت آیت‌الله مدرس به عنوان عالم مجاهد و وکیل امین مردم که شخصیت سیاسی اجتماعی و دینی ایشان بیانگر شعار «سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست» است، به عنوان روز مجلس شورای اسلامی برگزیده شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید همواره با الگو قرار دادن شخصیت شهید مدرس به عنوان نماینده متقی، شجاع، متعهد، خیرخواه و کوشا در جهت حرکت به سوی قله‌های آرمان‌های اسلام و انقلاب حرکت کنند و با هم‌افزایی، همکاری، کار علمی و کارشناسی، هماهنگی با سایر قوا و تابعیت محض از ولی‌ امر مسلمین موجبات پیشرفت کشور و ارتقای شاخص‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و افزایش برخورداری اقشار مستضعف جامعه را فراهم آورند.

روز مجلس شورای اسلامی را حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به ویژه نمایندگان محترم سیستان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و توفیق روزافزون خادمین اسلام و انقلاب را از خداوند متعال خواستارم.

والسلام علی جمیع عباد الله الصالحین
علی‌اکبر کیخا
امام جمعه شهرستان زابل»

حسین قدس‌نیا

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: