کد خبر: 3871015
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
گروه بین‌الملل ــ فرماندهی عملیات حشدالشعبی در استان «نینوا» عراق، امروز 22 دی‌ماه، نتایج سومین عملیات «علی ولی‌الله» را، که در «جزیره الحضر» واقع در جنوب موصل انجام شد، اعلام کرد.  

به گزارش ایکنا؛ به نقل از «خبرگزاری رسمی عراق (واع)»، فرماندهی عملیات نینوا وابسته به حشدالشعبی، امروز، 22 دی، در بیانیه‌ای اعلام کرد: با استناد به اطلاعات دقیق بخش حفاظت اطلاعات فرماندهی عملیات نینوا و تیپ‌های ۴۴ و ۲۵، که با همکاری بخش‌ پشتیبانی فرماندهی عملیات و اداره مبارزه با سلاح‌های انفجاری سازمان حشدالشعبی صورت گرفت، عملیات نظامی گسترده‌ای برای پاکسازی نقاط مختلف «جزیرة الحضر» در جنوب موصل آغاز شد.
 
براساس این گزارش، نیروهای حشدالشعبی توانستند در این عملیات 3 مخفیگاه جدید داعش و دو دستگاه موتورسیکلت متعلق به این تروریست‌ها را منهدم کنند.
 
در این بیانیه آمده است: نیروهای عراقی موفق شدند با وجود مین‌گذاری تروریست‌ها، با کمک بخش مهندسی حشدالشعبی در مسیر پیش‌روی کرده و به طور کامل به اهداف خود دست یابند.
 
یادآور می‌شود، نخستین عملیات علی ولی‌الله در اول شهریور 98 در استان نینوا و جزیره الحضر آغاز شده بود و طی آن مناطق زیادی از این منطقه پاکسازی شد.
 
عملیات دوم علی ولی‌الله، دوم دی‌ماه جاری، برای پاکسازی بخش‌های دیگری از جزیره الحضر شروع شد که  تیپ‌های ۴۴ و ۲۵ فرماندهی عملیات نینوا نیز در این عملیات شرکت داشتند.
 
سومین دور این عملیات نیز از دیروز، 21 دی‌ماه، با مشارکت تیپ‌های ۴۴ و ۲۵ حشدالشعبی در جنوب موصل و با هدف پاکسازی جزیره الحضر از بقایای داعش آغاز شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: