کد خبر: 3871461
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
گروه بین‌الملل ــ مواضع اخیر سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، درباره رویارویی با آمریکا در قضیه ترور شهید سلیمانی بازتاب گسترده‌ای را در محافل سیاسی رژیم صهیونیستی داشت؛ به‌گونه‌ای که برخی از تحلیلگران اسرائیلی را بر آن داشت تا در برابر آن مواضع جدی اتخاذ کنند.

محافل سیاسی اسرائیل:‌ تهدیدات نصرالله جدی است

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری شبکه المنار، محافل صهیونیستی با اهتمام تمام نسبت به مواضع سیدحسن نصرالله واکنش نشان داده و معتقدند تلاویو باید با جدیت بیشتری برخورد کرده و نسبت به پیام‌هایی که از سوی نصرالله دریافت کرده، محتاط باشد.

این کارشناسان معتقدند آنچه در حمله موشکی ایران ضد پایگا‌ه‌های آمریکا در عراق انجام شد، در مقیاس بسیار گسترده‌تر می‌تواند علیه رژیم صهیونیستی صورت بگیرد و تهران دراین باره امکانات و قابلیت‌‌های بیشتر و پیشرفته‌تر خود را به کار خواهد گرفت.

ایهود یعاری، تحلیلگر امور عربی در شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، با اشاره به سخن نصرالله خطاب به اسرائیل که «هرکس معتقد است دنیا بدون سلیمانی حال و وضع بهتری دارد، اشتباه کرده است، چراکه الان دنیا نظر متفاوتی دارد»، گفت: او وقتی این پیام را به اسرائیل می‌دهد باید آن را خیلی جدی گرفت. چراکه دفعه بعد وقتی ایران مجبور به پاسخگویی به اسرائیل شود قادر است همان کاری را انجام دهد که علیه پایگاه آمریکا در عراق کرد.

در عین حال موآف فاردی، تحلیلگر سیاسی رژیم صهیونیستی، معتقد است که سیدحسن نصرالله در سخنرانی خود نشان داد که کاملاً در قضیه انتقام ایران از آمریکا ورود کرده چراکه تأکید دارد حمله به پایگاه‌‌های آمریکا در عراق فقط شروع کار است.

یوآو زِهَوی، خبرنگار امور خارجه رژیم صهیونیستی، هم در این باره گفت: «بله، او(نصرالله) این حرف را زد و تهدیدی را برای اسرائیل ایجاد کرد و گفت که مراقب باشید، شما زیر نظر ما هستید و درباره آنچه اتفاق می‌افتد دخالت نکنید». از طرف دیگر، کارشناسان صهیونیستی تأکید کردند که تل‌آویو سال‌ها بود که شهید قاسم سلیمانی را زیر نظر داشت و به‌خاطر ترس از واکنش شدید ایران می‌ترسید که او را هدف قرار دهد.

همچنین رونن برگمن،‌ تحلیلگر امور نظامی امنیتی رژیم اسرائیل، در این باره گفت: «اسرائیل از سال 2011 اطلاعاتی را به‌منظور ترور قاسم سلیمانی جمع‌آوری کرد، اما چون می‌دانست هدف قرار دادن وی منجر به حمله ایران به ما خواهد شد، آن را عملی نکرد. ما بابت ترور عباس موسوی، دبیرکل سابق حزب‌الله هزینه زیادی متحمل شده‌ایم».

مجری کارشناس کانال 13 رژیم صهیونیستی معتقد است:‌ «هیچ علاقه‌ای نداریم که ایرانیان بدانند که در ترور سلیمانی دست داشته‌ایم. امیدوارم این درز اطلاعات مرتبط با بحث انتخابات اسرائیل باشد، زیرا این موضوع اسرائیل را به خطر می‌اندازد».

تحلیلگران رژیم صهیونیستی درباره گزارش برخی رسانه‌های آمریکایی مبنی بر اینکه اسرائیل قبل از ترور سردار سلیمانی اطلاعاتی را در اختیار جاسوس‌های آمریکایی گذاشته است،‌ اذعان می‌کنند این امر پیامدهای خطیری را علیه رژیم عبری به جای می‌گذارد و اسرائیل را در دایره هدف‌گذاری ایران قرار می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: