کد خبر: 3871506
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
گروه بین‌الملل ــ یک محموله بزرگ قرآن که حدود شش ماه پیش رایگان به هند رسیده بود، به دلیل تعرفه سنگین گمرکی، همچنان در گمرک بندر «کوچی» این کشور باقی مانده و قرار است به مزایده گذاشته شود.  

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «اخبار 24»، این محموله که 25 تُن وزن دارد قرار بود در اختیار مسلمانان بندر «کوچی» در ایالت «کرالا» هند گذاشته شود که به دلیل تعرفه سنگین گمرکی همچنان در گمرک مانده است. 
 
گمرک بندر کوچی هند تصمیم دارد این محموله بزرگ قرآنی را، که از عربستان وارد شده است، به دلیل عدم پرداخت تعرفه گمرکی از سوی نهاد مربوطه در هند به مزایده بگذارد.
 
بنا به اعلام منابع هندی، تعرفه گمرکی که برای این محموله بزرگ قرآن در نظر گرفته شده، حدود 800 هزار روپیه (11 هزار دلار آمریکا) است که نهاد هندی، توانایی پرداخت این هزینه سنگین را ندارد.
 
این منابع اعلام کردند که قرآن‌های مذکور 21 ژانویه (اول بهمن‌ماه) در یک حراجی در بندر بین‌المللی کوچی هند فروخته خواهد شد.
 
براساس گزارش مجله انگلیسی «دِ ویک»، اداره گمرک بندر کوچی هند 100هزار روپیه (حدود 1408 دلار) به‌ عنوان مبلغ پایه برای فروش این محموله در یک حراجی اینترنتی تعیین کرده است.
 
در همین راستا، «عبدالسلام آی.بی» رئیس دانشکده دارالعلوم العربیه شهر «مالا بورام»، هند توضیح داد که پس از از بین‌ رفتن تعداد زیادی قرآن‌ در سیل سال 2018 در ایالت «کرالا»، این محموله قرآنی از سوی عربستان رایگان فرستاده شده بود، ولی پرداخت تعرفه گمرکی برای ترخیص این قرآن‌ها خارج از توان ماست.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: