کد خبر: 3871642
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
گروه بین‌الملل ـ تحریف قرآن در یکی از امتحانات دانش‌آموزان در استان «البحیره» مصر، جنجال برانگیز شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «المصری الیوم»، «محمد سعد»، نماینده وزارت آموزش و پرورش مصر در استان بحیره، از یک مورد تحریف قرآن کریم در امتحانات دانش‌آموزان این منطقه خبر داد.
 
وی در یک گفت‌وگوی مطبوعاتی در این زمینه گفت: این یک اشتباه چاپی بوده است و مسئول این اشتباه فوراً پس از پایان تحقیقات در مراکز قانونی، مجازات خواهد شد.
 
در همین رابطه، فعالان فضای مجازی در شبکه اجتماعی فیسبوک، تصویر امتحان زبان عربی دانش‌آموزان پایه پنجم ابتدایی را منتشر کرده و این تحریف را اشتباهی فاحش دانسته‌اند.
 
تصویری که در فضای مجازی منتشر شده، نشان می‌دهد که در انتهای برگه امتحانی مذکور، با خط درشت نوشته شده: «قال تعالى: مصر مهد الحضارات وكنانة الله في أرضه». (مصر مهد تمدن‌ها و محل حضور خدا در سرزمین خود است)؛ و از دانش‌آموزان خواسته شده است که این عبارت را که در اصل آیه قرآن نیست، یک‌بار با خط نسخ و یک‌بار با خط رقعی، خوشنویسی کنند.
 
کاربران شبکه‌های اجتماعی از این اشتباه فاحش در امتحان دانش‌آموزان ناخرسند هستند و خواستار توضیح دلیل بی‌توجهی به سوالات امتحانی پیش از چاپ و توزیع در میان دانش‌آموزان و مجازات مسببان این واقعه شدند.
 
جنجال تحریف قرآن در امتحانات دانش‌آموزی مصر 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: