کد خبر: 3871776
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
گروه بین‌الملل ــ نماینده پارلمان عراق از برگزاری تظاهرات میلیونی ضدآمریکایی مردم این کشور در چهارم بهمن‌ سال جاری خبر داد.  

به گزارش ایکنا؛ به نقل از  پایگاه خبری «السومریه نیوز»، «عالیه نصیف جاسم العبیدی»، نماینده پارلمان عراق، با بیان اینکه تظاهرات میلیونی ضدآمریکایی مردم عراق، چهارم بهمن‌ماه (24 ژانویه) برگزار می‌شود، گفت: این تظاهرات بیانگر اراده ملت عراق در آزادی و استقلال واقعی و رد اشغالگری بیگانگان است که از گذشته تاکنون مشکلی بزرگ برای ملت عراق محسوب می‌شود.
 
وی در بیانیه‌ای تأکید کرد: این تظاهرات میلیونی زیباترین تصویر از این ملت قهرمان را به همه جهان نشان می‌دهد؛ ملتی که امروز برای پایان دادن به حضور نیروهای آمریکایی در خاک عراق و بازگرداندن حاکمیت کشور خود، که مدت‌هاست از وجود تروریسم رنج می‌برد، متحد شده است.
 
این نماینده عراقی ابراز کرد: اراده ملت عراق بزرگتر و قوی‌تر از اشغالگری‌های آمریکا و دست‌نشانده‌های آن است که شرف و اخلاق و وجدان ندارند. این مواضع قهرمانانه که پیش از این در عرصه مبارزه اتخاذ کردیم و به زودی در تظاهرات میلیونی آن را نشان خواهیم داد، بر ما و شهدایی که فداکاری‌های بزرگی انجام دادند مبارک باشد.
 
یادآور می‌شود، روز گذشته (سه‌شنبه)، «مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر عراق، مردم کشورش را به برگزاری تظاهرات میلیونی در محکومیت حضور نظامیان آمریکایی فراخواند. در همین باره، رئیس ائتلاف فتح و دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء نیز از فراخوان مقتدی صدر حمایت کردند.
 
شیخ اکرم الکعبی، دبیر کل جنبش نجباء، در توئیتی اعلام کرد: در راستای تأیید و همبستگی با تظاهرات میلیونی که مقتدی صدر خواستار آن شده است، از مردم عراق که ذلت نمی‌پذیرند و کرنش نمی‌کنند می‌خواهیم که با تمام قدرت شعار «نَه» به حضور آمریکا سر دهند و یکپارچه تحت پرچم عراق عزیز حرکت کنند. آری به عراق، آری به حاکمیت، نَه به اشغالگران آمریکایی.
 
همچنین دفتر هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح عراق، هم از تظاهرات میلیونی که مقتدی صدر خواهان شده است به شدت استقبال کرد.
 
در بیانیه دفتر العامری آمده است: تأیید و حمایت خود را از تظاهرات میلیونی که مقتدی صدر خواهان آن شده است را اعلام می‌کنیم. مردم عراق دست به این تظاهرات میلیونی بزنند و مخالفت خود را با اشغالگران آمریکایی و خارجی به منظور تحقق حاکمیت کامل عراق اعلام کنند.
 
«قیس الخزعلی»، دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق عراق هم در توئیتی از عراقی‌ها خواست که در تظاهرات علیه حضور آمریکا در عراق شرکت کنند.
 
در همین باره، دفتر سیاسی گردان‌های حزب‌الله عراق نیز با صدور بیانیه‌ای از فراخوان برگزاری تظاهرات میلیونی علیه آمریکایی‌ها در این کشور استقبال و تأکید کرد که ملت عراق با خلق حماسه تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی نشان خواهند داد که استکبار قادر به درهم شکستن اراده آنها برای اخراج اشغالگران نیست.
 
در ادامه این بیانیه تصریح شده است که لفاظی‌های خصمانه آمریکا ریشه در استکبار آمریکایی و تلاش مأیوسانه آنها برای درهم شکستن اراده عراقی‌ها و گروکشی دارد. از این رو، حماسه بزرگ مردمی این کشور به استکبار نشان خواهد داد که عراقی‌ها از یک پیکرند؛ پس به تجزیه آنها دل نبندند و خواهند دید که چگونه عشایر الانبار و موصل با عشایر مرکز و جنوب عراق دوشادوش یکدیگر به مقابله با اشغالگران آمریکایی خواهند رفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: