کد خبر: 3871828
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
گروه بین‌الملل ــ جنبش انصارالله یمن از سازمان ملل خواست که هرچه سریع‌تر وضعیت حقوقی و انسانی مردم این کشور را ارزیابی کنند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از بخش عربی خبرگزاری آناتولی، «علیاء فیصل عبداللطیف»، وزیر حقوق بشر دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله، از سازمان ملل خواست که ارزیابی فوری از وضعیت حقوقی و انسانی یمن به عمل آورد.
 
وی از سازمان ملل درخواست کرد که به وضعیت نابسامان غیرنظامیان یمن که بر اثر محاصره این کشور رو به وخامت است و براساس گزارش نهادهای بین‌المللی فعال در امور انسانی به فاجعه تبدیل شده سریعاً رسیدگی کند.

وزیر حقوق بشر دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله با تأکید بر اینکه سکوت در برابر این فاجعه انسانی جایز نیست، از نهادهای وابسته به سازمان ملل خواست تا هرچه سریع‌تر وضعیت انسانی را ارزیابی و به وظایف خود در این باره عمل کنند.
 
این وزیر یمنی ادامه داد: بر اساس آمارهای اخیر، 80 درصد از مردم یمن نیاز شدیدی به دارو و غذا دارند. این آمار یک فاجعه انسانی محسوب می‌شود و مردم این کشور اکنون بر اثر گرسنگی و بیماری در وضعیتی بسیار رقت‌بار قرار دارند که جزئیاتش بر سازمان ملل پوشیده نیست.
 
یادآور می‌شود سازمان ملل در خصوص درخواست وزیر حقوق بشر یمن، واکنشی نشان نداده است.
 
5 کشته در تیراندازی به نمازگزاران در جنوب یمن
 
خبر دیگری از یمن حاکی است که سه‌شنبه، 24 دی‌ماه، بر اثر تیراندازی یک فرد ناشناس به نمازگزاران مسجدی در شهر «لودر» واقع در استان أبین یمن 5 نفر کشته و 11 تن زخمی شدند.

آماده // درخواست انصارالله از سازمان ملل برای رسیدگی فوری به بحران انسانی در یمن/ تیراندازی به نمازگزاران در جنوب یمن 
به گفته رسانه‌های محلی، فرد مسلح در حالی که از نوعی بیماری روانی رنج می‌برد، به نمازگزاران این مسجد تیراندازی کرد و 5 نفر از جمله امام جماعت مسجد و پدر این فرد در این حادثه کشته شدند. حال برخی از مجروحان حادثه نیز وخیم گزارش شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: