کد خبر: 3871894
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
به دلیل مخالفت‌ها انجام شد؛
گروه بین‌الملل ــ در حالی‌که قرار بود یک کارآفرین مسلمان به عنوان یکی از نامزدان اتحادیه سوسیال مسیحی برای پست شهرداری در انتخابات منطقه والرشتاین در ایالت بایرن آلمان حضور یابد، اما او به دلیل اعتراضات از شرکت در انتخابات محلی انصراف داد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، شنر شاهین به تازگی اعلام کرده است که به دلیل اعتراضات بسیار به اعتقادات مذهبی‌اش در انتخابات محلی والرشتاین شرکت نخواهد کرد.

این مرد ۴۴ ساله در این باره گفت: «افراد زیادی با نامزدشدن من مخالفت کردند. به اعتقاد آنان، یک مسلمان نمی‌تواند نماینده یک حزب مسیحی باشد. من پیش از این نمی‌دانستم که مذهب در انتخابات شهری و محلی نقش مهمی ایفا می‌کند.»

این کارآفرین آلمانی که در خانواده‌ای ترک متولد شده است، چندی پیش، از سوی رهبر اتحادیه سوسیال مسیحی در منطقه والترشتاین به اعضای حزب معرفی شد. شاهین قرار بود به وسیله حزب سوسیال مسیحی برای در انتخابات شهرداری نامزد شود. با این وجود، سایر افراد مطرح شده برای این پست تهدید کردند که در صورت حضور فردی مسلمان از شرکت در انتخابات کناره‌گیری می‌کنند.

همچنین نمایندگان بوندستاگ و اعضای انجمن‌های محلی در منطقه والرشتاین اعتراضات گسترده‌ای علیه شاهین به راه انداختند. آنها مدام اعلام می‌کردند که نمی‌خواهند فردی مسلمان برای پست شهرداری نامزد شود.

این‌ها در حالی است که به گفته شاهین برخی اعضای حزب تلاش کردند تا او در انتخابات حضور داشته باشد. این گروه تأکید داشتند که شاهین  قرار است برای پست شهرداری نامزد شود و کشیش نیست. اما افراد زیادی در سطح حزب نیز با نامزدشدن این کارآفرین مسلمان برای پست شهرداری به شدت مخالف بودند.

با این وجود، شاهین از هیچ‌ یک از اعضای حزب ناراحت و دلگیر نیست. او در این باره گفت:« اکثر اعضای حزب که با حضور من در انتخابات شهرداری مخالف بودند، بالای ۶۰ سال سن دارند و نمی‌توان عقاید آنها را تغییر داد. وقتی آنها گفتند که من را به خاطر عقاید مذهبی نمی‌خواهند، بسیار ناامید شدم. اما بعد به این نتیجه رسیدم که آنها هنوز آماده پذیرش این اتفاق نیستند. مسلمانان هنوز نمی‌توانند در این کشور شهردار شوند و من باید شرایط را بپذیرم.»

آنطور که گزارش‌های محلی نشان می‌دهد؛ انتخابات شهرداری والرشتاین ۱۵ مارس 2020 (25 اسفندماه سال جاری) برگزار می‌شود و حزب اتحادیه سوسیال مسیحی نامزدی برای پست شهرداری معرفی نکرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: