کد خبر: 3872804
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
گروه بین‌الملل ــ رأی‌الیوم در یادداشتی به بررسی راهبرد امریکا با ایران با توجه به منافع موجود در کشورهای عربی پرداخته است.

به گزارش ایکنا؛ جواد الهنداوی در رای الیوم نوشت:
۱-ترامپ تاکنون تنها در دو مورد راهبرد اتخاذ کرده است:نخست در قبال رژیم اسرائیل و دیگری در قبال جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت.
۲- راهبرد آمریکا در قبال ایران و محور مقاومت دو بخش دارد:اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ملت ایران و دیگری راهبرد بازدارندگی واقعی که با ترور سلیمانی و مهندس آغاز شد.
۳-ذی نفعان این ترور تنها اسرائیل و گروه‌های تروریستی هستند.
۴-پمپئو عملیات ترور را آغار این راهبرد عنوان کرد که بر این مسئله دلالت دارد این رهبراد، راهبرد ترور است و در پی آن عملیات ترور دیگری صورت خواهد گرفت.
۵-راهبرد آمریکا در قبال ایران به نفع عرب‌ها نیست بلکه به نفع اسرائیل، گروه‌های مسلح و ترکیه است.
۶-هر زمان که محاصره و تحریم‌ها و تهدید‌ها علیه ایران افزایش یافت نفوذ ترکیه در همسایگان عرب بیشتر و عمیق‌تر شد.
۷-ترکیه از هیاهوی آمریکا در منطقه استفاده کرد و حضور خود را در لیبی تقویت کرد. ترکیه دشمنی آمریکا علیه ایران را به عنوان افزایش نیاز آمریکا به ترکیه در سطح سیاسی و نظامی می‌بیند.
۸-برخی عرب‌ها سرگرم درگیری عربی-ایرانی یا سنی-شیعه هستند که از سوی صهیونیست‌ها ترویج می‌شود و هدف از آن تجزیه کشور‌های عربی است، اما طرفی که تمام امکانات خود را برای تجزیه و تقسیم کشور‌های عربی و تاراج ثروت‌های آن‌ها به کار می‌گیرد ایران نیست بلکه آمریکا، اسرائیل و مزودران آن‌ها هستند.
منبع: اداره کل رسانه‌های خارجی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: