کد خبر: 3882733
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
معممی مقدم خبر داد:
مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه از راه‌اندازی قریب‌الوقوع ایستگاه‌های سلامت در دو هزار بقعه شاخص کشور به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

ایستگاه‌های سلامت در ۲ هزار بقعه شاخص کشور برپا می‌شودبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم، مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های این سازمان در حاشیه نشست کارگروه مبارزه با ویروس کرونا در سازمان اوقاف، گفت: سوم اسفند ابلاغیه‌ای به منظور رعایت امور بهداشتی به ادارات کل استانی سازمان اوقاف ارسال شد که در پی آن ادارات کل و هیئت امنای بقاع متبرکه اقدامات خوبی را در این زمینه انجام دادند.

وی ادامه داد: متعاقباً مکاتبه‌ای با دبیر ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام شد و ضمن اعلام ظرفیت‌های سازمان اوقاف اعم از مبلغان و بقاع متبرکه برای پیشبرد اهداف ستاد، با توجه به اینکه خیل زیادی از مردم به زیارت امامزادگان مشرف می‎شوند، در خواست شد تا ماسک و مواد ضدعفونی کننده در اختیار ادارات کل استانی سازمان اوقاف قرار داده شود.

معممی مقدم افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه در قالب ستاد مدیریت بحران و خدمات اجتماعی به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی و دبیری حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل با محوریت مقابله با شیوع ویروس کرونا جلساتی تشکیل داده است. با توجه به اینکه امسال اعزام مبلغ از قم نخواهیم داشت به جای برپایی خیمه‌های معرفت، ایستگاه سلامت در بیش از دو هزار بقعه شاخص کشور برپا خواهد شد.

وی یادآور شد: در این ایستگاه‎ها که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان‍‍‏‏‎ها، بسیج جامعه پزشکان و هیئت امنای بقاع متبرکه برپا می‌شود، خدماتی همچون تست قند خون، فشارسنجی، مشاوره سبک زندگی سالم و توزیع ماسک و ژل ضدعفونی کننده ارائه خواهد شد. منابع این خدمات نیز از طریق خیران، موقوفات حوزه دارو و درمان و درآمدهای بقاع متبرکه تامین می‎شود.

مدیرکل اجتماعی و مشارکت‎های سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از گروه‎های جهادی بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: وظیفه ما توجه به ارتقای نقش و مسئولیت اجتماعی مردم است.

وی در پایان تصریح کرد: اگرچه اجتماعات و برگزاری مراسم مذهبی و نذورات در بقاع متبرکه به دلیل مقابله با ویروس کرونا محدود شده است اما این به هیچ وجه به معنای مناسک‎زدایی نیست، انجام همین مناسک و مراسم، انقلاب ما را حفظ کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: