کد خبر: 3884282
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
به دنبال شیوع بیماری کرونا در عراق، مسئولان عراقی هرگونه تجمع در شهرهای این کشور به‌ویژه شهرهای زیارتی و عتبات عالیات را ممنوع کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از «روسیا الیوم»، کمیته ویژه بحران در خصوص جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در عراق در بیانیه‌ای تأکید کرد: پس از گذشت چند هفته از انتشار ویروس کرونا در کشور و ابتلای شماری از هموطنان به این بیماری همه‌گیر و فوت چندین نفر بر اثر این بیماری، مسئولیت ملی و اخلاقی و شغلی ما را ملزم کرد که از همان ابتدا ملت عراق را در جریان آمار تعداد مبتلایان و فوتی‌ها قرار دهیم.
 
این کمیته افزود: با استناد به احکام شماره ۸۹ سال ۱۹۸۱ قانون عمومی بهداشت و لایحه‌های سازمان جهانی بهداشت و با وجود اتخاذ تدابیر پیشگیرانه، ادامه تجمعات به هر شکل، از خطرناک‌ترین عوامل انتشار ویروس کرونا محسوب می‌شود. لذا با تأکید بر تصمیمات گذشته، مقرر کردیم که این اقدامات ادامه یابد و هرگونه تجمع ممنوع شود.
 
در این بیانیه تأکید شده است: کمیته بحران مصوب کرد که هرگونه تجمع زائران در شهرهای زیارتی و عتبات مقدسه به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و سلامتی هموطنان ممنوع شود. برگزاری همه مسابقات ورزشی و مراسم نیز ممنوع شده و شهروندان توجیه می‌شوند که هرگونه مراسم شادی یا عزاداری که باعث ایجاد تجمع می‌شود را برگزار نکنند.
 
کمیته بحران عراق از کسانی که از کشورهایی مانند چین، ایران، ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، سنگاپور، کویت و بحرین وارد عراق می‌شوند نیز خواست تا به مدت ۱۴  روز در قرنطینه خانگی به‌ سر ببرند تا گروه‌های پزشکی متخصص وابسته به وزارت بهداشت به وضعیت آنها در منزل رسیدگی کنند.
 
یادآور می‌شود، تا شامگاه دوشنبه، 19 اسفند، شمار مبتلایان به بیماری کرونا در عراق به ۶۶ نفر رسید که ۶ نفر از آنان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: