کد خبر: 3885189
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
مرکز رصد اسلام‌هراسی وابسته به دارالفتوای مصر در تحقیقی هند را اسلام‌ستیزترین کشور جهان در فوریه 2020 اعلام کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از اخبار الیوم، این مرکز با رصد و تحلیل حوادث اسلام‌هراسانه در ماه گذشته میلادی (فوریه 2020)، 23 حادثه در 11 کشور از مناطق مختلف جهان از آمریکا تا استرالیا و کشورهای جنوب آسیا را ثبت کرده است.

12 حادثه در کشورهای جنوب آسیا روی داده و به کشته شدن 34 نفر و زخمی شدن 200 تن انجامیده و 11 حادثه مربوط به هند بوده است.

در اینفوگرافیک منتشرشده هند با 11 حمله اسلام‌ستیزانه در صدر قرار دارد و در مرتبه دوم فرانسه با دو حمله در ماه فوریه ثبت شده است. آمریکا، آلمان، ایرلند، انگلیس، سوئیس، صربستان، کانادا، هلند و سریلانکا هر یک به طور مساوی با یک حمله در جایگاه بعدی قرار دارند.

این هجمه‌ها شامل 17 حمله علیه مسلمانان(73.9 درصد)، سه حمله علیه مساجد(13 درصد) و سه حمله علیه مهاجران(13 درصد) بوده است و بیشترین حملات در قوانین و مقررات تبعیض‌آمیز و تبعیض میان کارکنان سیستم اداری (تبعیض قانونی و اداری) وجود دارد و 9 مورد یعنی 39.1 درصد در این شیوه از اسلام‌ستیزی به ثبت رسیده است.

همچنین این اینفوگرافیک نشان می‌دهد که آزار روانی با 26.1 درصد(9 مورد)، حمله فیزیکی و تروریستی هر یک با 13 درصد(هر کدام سه مورد) و تخریب مساجد با 8.7 درصد(دو مورد) از نظر شیوه اسلام‌ستیزی در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

اينفوگرافیک | هند، اسلام‌ستیزترین کشور جهان

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: