کد خبر: 3886388
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
میرزاجانی خبر داد:
معاون اجرایی شورای عالی قرآن از برگزاری «کرسی‌های زنده تلاوت» و «جلسات آموزشی» از سوی این شورا در فضای مجازی خبر داد.

محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا؛ اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلات پیش رو که موجب شد تا خانواده‌ها وقتشان را در منزل سپری کنند، فرصت مناسبی فراهم شد تا بتوان از بستر فضای مجازی برای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی بهره‌برداری کرد.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن ادامه داد: در روزهای گذشته، اقدمات قرآنی متعددی از سوی نهادهای دولتی و تشکل‌های مردمی تدارک دیده شده و در حال اجراست. در همین راستا در یک همکاری و تعامل مشترک بین معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای عالی قرآن، مقرر شد تا در فروردین‌ماه، دو برنامه قرآنی در فضای مجازی طراحی و اجرا شود. جلسات آموزش مجازی تلاوت قرآن، یکی از این برنامه‌هاست. محتوای این برنامه شامل نقد و تحلیل تلاوت قاریان نوجوان به همراه بیان مفاهیم آیات است که با حضور و تدریس نصرت‌الله(عارف‌) حسینی و محسن یاراحمدی همراه است.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن اضافه کرد: نوجوانان علاقه‌مند به هنر تلاوت قرآن، از یکم تا پانزدهم فروردین‌ماه، ساعت 18 تا 19 می‌توانند با مـراجعه بـه تــارنمـای آپـارات بـه نشـانــی www.aparat.com/khanehaye_norani به صورت زنده بیننده این برنامه باشند.

وی گفت: برنامه دیگر، پخش زنده و تصویری کرسی تلاوت قرآن از صفحه اینستاگرام «خانه‌های نورانی» به نشانی khanehaye_norani است که از یکم تا سی و یکم فروردین‌ماه، 20 دقیقه پیش از موعد اذان مغرب به افق تهران با تلاوت یکی از قاریان برجسته برگزار می‌شود.

میرزاجانی ادامه داد: در کنار این دو برنامه، ده‌ها فراز کوتاه زیبای تلاوت از قاریان ممتاز نوجوان هم تقطیع و تصویرسازی شده که برای استفاده عموم قرآن‌دوستان در فضای مجازی به صورت وسیع منتشر خواهد شد.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن در پایان اظهار امیدواری کرد: با این شرایطی که پیش آمده، حجت بر همه دستگاه‌های مسئول و اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط تمام است تا برای اجرای گسترده فعالیت‌های قرآنی در بستر فضای مجازی، موضوع را جدی بگیرند و تهدید را به فرصت تبدیل کنند.

برای مشاهده جدول زمان‌بندی کرسی‌های تلاوت اذان‌گاهی در ایام نوروز اینجا کلیک شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: