کد خبر: 3887010
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
وزارت امور اسلامی و معارف موریتانی از تصمیم این وزارتخانه برای پخش قرائت قرآن در همه مساجد این کشور به صورت شبانه‌روزی در شرایط شیوع کرونا خبر داد.  

به گزارش ایکنا به نقل از «الاخبار»، وزارت امور اسلامی و معارف موریتانی بخشنامه‌ای را درباره پخش قرائت قرآن به صورت شبانه‌روزی از بلندگوهای همه مساجد این کشور صادر کرد.
 
در این بخشنامه آمده است: همه مساجد موریتانی به منظور تبرک و درخواست از پروردگار متعال برای دفع بلا و حفظ کشور و امت اسلامی و مردم جهان از شر بیماری کرونا، به صورت 24 ساعته صوت قرآن را از بلندگوهای خود پخش خواهند کرد.
 
در همین راستا، «یسلم المقاری»، مشاور وزارت امور اسلامی این کشور، نیز در صفحه خود در فیسبوک نوشت: «وزارت امور اسلامی و معارف بخشنامه‌ای اداری را درباره پخش شبانه‌روزی قرائت قرآن کریم از بلندگوهای مساجد جمهوری موریتانی صادر کرده است.»
 
به دنبال ابتلای دو نفر از شهروندان موریتانی به بیماری کرونا، دولت این کشور آفریقایی تدابیری را به منظور جلوگیری از انتشار این ویروس اتخاذ کرده است که از آن جمله می‌توان به تعطیلی موقت مدارس، سفرهای هوایی و بسته‌‌ شدن برخی از مرزهای کشور و ممنوعیت ورود و خروج در مرزها اشاره کرد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: