کد خبر: 3887333
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور از شیوع بیماری کرونا اظهار نگرانی کرد و با توجه به شرایط حساس کنونی راهکارهایی را پیشنهاد داد.

درخواست انجمن ایمونولوژی از رئیس جمهور برای تعطیلات ادارات دولتی

به گزارش ایکنا، انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور از شیوع بیماری کرونا اظهار نگرانی کرد. این نامه به شرح زیر است.
 
حجت‌الاسلام و‌المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با تقدیم سلام و احترام،

انجمن علمی ایمونولوژی و آلرژی ایران و هیئت بورد ایمونولوژی کشور از حمایت‌های بی‌دریغ حضرتعالی و دولت محترم و تلاش‌های شبانه‌روزی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و فداکاری کادر بهداشت و درمان در مواجهه با کووید ۱۹ تشکر و تقدیر به عمل می‌آورد و در همین راستا با توجه به پاندمیک شدن بیماری در جهان و لزوم بهره‌گیری از روش‌های علمی و تجارب سایر کشور‌ها اتخاذ سیاست‌های جامعه و کارآمد اولویت غیرقابل اجتناب کشور است. بر این اساس با توجه به اینکه اول آلوده شدن ۷۰ درصد جمعیت برای دستیابی به ایمنی جمعی در مورد کووید ۱۹ با عوارض زیاد و احتمال سرعت بالا که فاقد دارو و واکسنی قطعی است با اصول اخلاقی و پزشکی و سلامت جامعه در تضاد است.
هشدار متخصصان ایمونولوژی کشور به رئیس‌جمهور

در شرایطی که داروی اختصاصی بیماری موجود نیست، ابتلای ۷۰ درصد جمعیت (حتی با روند به کند) به معنی به مخاطره انداختن زندگی قریب دو میلیون نفر به بهانه «ایجاد ایمنی» جمعیت است؛ بی‌تردید در این صورت بخش قابل توجهی از قربانیان کادر بهداشت و درمان کشور خواهند بود.

یکی دیگر از مخاطرات ایجاد «ایمنی جمعی» به وسیله عامل بیماری‌زای فعال و در گردش و نه یک واکسن غیرفعال فشار بیولوژیک و ویروس در حال انتقال از فشاری که به راحتی می‌تواند با ایجاد جهش در ویروس، سویه جدیدی ایجاد کند و سیستم ایمنی بدن افراد با ویروس جدید مواجه خواهد شد و در مقابل آن نیز از نو باید ۷۰ درصد جمعیت آلوده شوند. به این ترتیب این بازی خطرناک تا کی ادامه می‌یابد.

در صورتی که با اتخاذ روش صحیح از ابتلای جمعیت ممانعت به عمل آمده، زنجیره انتقال متوقف می‌گردد. ایمنی جمعی بدون داشتن تلفات چند میلیونی پس از تولید واکسن به راحتی دست یافتنی است، لذا پیشنهاد موکد جامعه ایمونولوژی کشور آن است که به عنوان مهم‌ترین سیاست راهبردی فعالیت‌های غیر‌ضروری ادارات و سطح شهر‌ها متوقف و تردد‌های درون شهری و برون شهری در کشور بدون کوچکترین اغماضی محدود و مدیریت شود امید است با اعمال این سیاست برای مدتی که توسط وزارت بهداشت پیشنهاد می‌شود به توان با حداقل آسیب و تلفات انسانی از این بحران عبور کرد، البته و صد البته! استقبال عمومی از این سیاست و رعایت دقیق توصیه‌های بهداشتی توسط مردم شریف و عزیز لزوم حق عبور از بحران محسوب می‌شد در پایان جامعه ایمونولوژی کشور از عموم مردم شریف عزیز ایران تقاضا می‌نماید تا با رعایت توصیه‌ها و دستور‌های وزارت متبوع در حفظ جان خود و خانواده محترم خادمین جان برکف سلامت را یاری نمایند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: