کد خبر: 3887569
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
در روزگاری که بحران کرونا بی‌مهابا جامعه انسانی را نشانه گرفته است، قرنطینه خانگی یکی از ساده‌ترین راهکارها برای در امان بودن از این ویروس خانمان‌سوز است و کتابخوانی یکی از راهکارهایی است که می‌تواند در این ایام به عادتی فرخنده تبدیل شود.

سفر به دنیای کتاب، دنیای بدون قرنطینه

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، در راستای دسترسی ساده مخاطبان به کتاب برخی از ناشران ایران و جهان کتاب‌هایشان را به رایگان در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند، در ادامه فهرست این انتشارات و نهادها را مطالعه کنید. 

انتشارات دانشگاه تهران کتابخانه الکترونیک خود را رایگان کرد. برای دسترسی به کتاب‌های این انتشارات می‌توانید در موبایل اپلیکیشن فیدیبو استفاده کنید یا نسخه ویندوز آن را از سایت انتشارات دانلود کنید.

بخش کودک کتابخانه ملی است ۲۳ هزار عنوان کتاب کودک و نوجوان را با هماهنگی ناشرها روی سایت گذاشته است. کتاب‌ها به صورت فایل تصویری درآمده‌اند و باید روی مرورگر اینترنت به آدرس icnl.nlai.ir/default.aspx خوانده شوند.

اتاق بازرگانی تهران ۲۰ کتاب ترجمه‌شده در انتشارات خود را به صورت فایل pdf روی سایت tccim.ir/PublishedOutlets.aspx?id=1 قرار داده است.

انتشارات دانشگاه کمبریج تمام ۷۰۰ عنوان کتاب الکترونیک خودش را تا آخر ماه‌ می ۲۰۲۰ (۱۱ خرداد) در سایت www.cambridge.org/core/what-we-publish/textbooks‌ به صورت رایگان ارائه می‌کند. این آثار با فرمت HTML هستند.

پایگاه JSTOR، منابع علمی خود را در دسترس عموم قرار داد. این منابع شامل ۶۰۰۰ کتاب الکترونیک و بیش از ۱۵۰ ژورنال علمی است که نیاز به هیچ گونه ثبت‌نام و یا ورود آنلاین ندارد و طبق گفته سایت در تلاش هستند که تعداد کتاب‌ها را بالاتر ببرند. برای مشاهده این کتاب‌ها می‌توانید به این آدرس www.jstor.org مراجعه کنید.

 پروژه MUSE طبق صحبت‌هایی که با دانشگاه‌های طرف قراردادش داشته‌ است، ژورنال‌ها و کتاب‌های بسیاری را به رایگان در سایت خود عرضه کرده‌است. لیست انتشارات طرف قرارداد این پروژه و خبر آن را می‌توانید در آدرس muse.jhu.edu ببینید.

 450 دوره دانشگاه Ivy League رایگان شده‌ است. این دوره‌ها مربوط به دانشگاه‌های زیادی است که در این مجموعه عرضه شده‌ است. لیست دوره‌ها در آدرس www.classcentral.com آمده است.

شرکت نرم‌افزاری Downdog که مجموعه نرم‌افزارهای آموزش #یوگا را ارائه می‌کند، به دلیل شیوع کرونا استفاده تمامی نرم‌افزارهایش را برای دانش‌آموزان و دانشجویان و همچنین کادر درمان رایگان کرده‌ است. برای مشاهده این نرم‌افزارها به آدرس downdogapp.com مراجعه کنید.

سایت آموزشی فرادرس 500 ساعت آموزش رایگان و فارسی را در اختیار کاربران قرار داده‌ است. این آموزش‌ها در زمینه‌های مختلف هستند در آدرس faradars.org/ev/fredu98 قابل مشاهده است.

نهاد «آرشیو اینترنت» با حمایت و کمک بیش از صد دانشگاه و نهاد و فرد آمریکایی، تعداد ۱٫۴ میلیون جلد کتاب دانشگاهی رو در «کتابخانه اضطرار ملی» به صورت رایگان در اختیار عموم گذاشته است، این کتابخانه تا آخر ماه ژوئن امسال یا پایان وضعیت اضطراری در آمریکا به آدرس archive.org/nel در دسترس علاقه‌مندان است.

 مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری اعلام کرد که تا پایان فروردین دسترسی به مقالات پایگاه‌های علمی این مرکز، برای همه، بدون نیاز به کدشناسایی و کلمه عبور در آدرس www.ricest.ac.ir رایگان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: