کد خبر: 3895840
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
محمد ضرغام خبر داد:

رئیس اداره آموزش مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری دوره‌های آموزش تدبر در قرآن کریم در تعدادی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: این دوره‌ها به صورت مجازی از امروز، 14 اردیبهشت‌ماه، آغاز می‌شود.

برگزاری دوره‌های مجازی تدبر در قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

محمد ضرغام، رئیس اداره آموزش مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به برگزاری کارگاه آشنایی با مفاهیم و روش‌های تدبر در قرآن کریم، گفت: مرحله اول این کارگاه‌ها را از آذرماه سال 98 آغاز کردیم. این کارگاه‌ها در ابتدا ویژه 10 دانشگاه بود که در ادامه به 12 و پس از آن به 16 دانشگاه رسید.

وی با بیان اینکه در ابتدا سه مرحله آموزش برای این تعداد دانشگاه در نظر گرفته شد، افزود: مقرر شد بود تا در نهایت در تابستان، دوره آموزش حضوری برگزار شود. هدف از این غربالگری‌ها این بود که به دنبال تربیت افرادی بودیم که کادر تربیت دانشجومعلم قرآن در حوزه تدبر در قرآن باشند و در دانشگاه‌ها از ظرفیت این افراد استفاده شود.

ضرغام تصریح کرد:‌ پس از برگزاری مرحله اول این کارگاه در آذرماه سال گذشته در 10 دانشگاه علوم پزشکی، ویروس کرونا شیوع یافت و ناگزیر به برگزاری مراحل دوم و سوم این کارگاه‌ها به صورت مجازی و در «اسکای‌روم» بودیم. از امروز، چهاردهم اردیبهشت‌ماه، این دوره‌ها آغاز می‌شود و تا 30 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره آموزش مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار کرد: این دوره‌ها برای 12 دانشگاه در دو گروه اجرا می‌شود و آموزش‌ها در شش جلسه و در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه ارائه خواهد شد. تکالیف مربوطه از سوی استاد دوره «یاسر رضازاده» در همان فضای مجازی داده می‌شود و جمع‌بندی نیز به بعد از مهار ویروس کرونا در تابستان موکول شده است.

ضرغام با بیان اینکه برنامه‌ریزی خواهیم کرد که گام به گام دانشگاه‌های دیگر را نیز به این طرح اضافه کنیم، گفت:‌ در فازهای دیگر نیز برای کارکنان و اساتید برنامه‌ریزی صورت گرفته است. در حال حاضر جامعه هدف این طرح دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است.

وی با اشاره به اینکه از هر دانشگاه حدود 30 نفر در طرح حضور دارد، بیان کرد: پیش‌بینی‌ها این است که در مجموع بیش از 300 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در این دوره حضور یابند و شاهد حضور دانشجویانی از دانشگاه‌های بوشهر، زنجان، اردبیل، قم، مشهد، اصفهان، ساری، کرمانشاه، شیراز، دانشگاه ایران، همدان و سمنان هستیم.

رئیس اداره آموزش مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پایان با تأکید بر اینکه مرحله دوم و سوم این طرح تا 30 اردیبهشت‌ماه به پایان می‌رسد،‌ گفت: این طرح با همکاری مدرسه قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی تهران صورت می‌گیرد. با توجه به نظرسنجی که در مرحله اول این طرح از دانشجویان به عمل آمد بالغ بر 90 درصد از برگزاری دوره رضایت داشتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: